علم و دانش

جویندگان گنج در آستانه پیدا کردن ارزشمندترین گنجینه دنیا

گروهی از جویندگان گنج تصور می کنند که در آستانه یافتن گنجینه ای به ارزش 15 میلیارد پوند در فنلاند قرار دارند. گمان بر این است که این گنجینه در معبدی در یک غار پنهان شده است.

به گزارش روزنامه دیلی ‌میل چاپ لندن، این گروه که نام خود را معبد دوازده گذاشته است، در سال 1987 همراه غیبگویی معروف که پیش از مرگش محل گنجینه را به آن ‌ها گفت، شروع به جست و‌ جو کردند و از آن زمان، هر تابستان در مجموعه ‌ای از غارهای هزارتو در نزدیکی هلسینکی به جست ‌و‌ جو ادامه می‌ دهند.

بر اساس این گزارش، پس از 34 سال جست ‌و ‌جو، این گروه اکنون باور دارد که تا چند ماه دیگر به پیشرفتی بزرگ دست خواهد یافت، ولی باید زمستان طولانی امسال صبر کنند تا بتوانند دوباره وارد غارها شوند، زیرا آب یخ ‌زده باران هر سال غارها را پر می‌ کند.

امید گروه این است که گنج لیمینکاینن را بیابد، که احتمالا پربهاترین گنج کشف‌ شده در تاریخ جهان خواهد بود.

با آن که شواهدی از وجود این گنج در دست نیست، در حکایت‌ ها آمده است که این غار حاوی 50 هزار سنگ قیمتی از جمله یاقوت، زبرجد، زمرد و الماس است و دست ‌کم هزار اثر هنری مربوط به هزاران سال پیش را نیز در خود جای داده است.

همچنین روایت است که چندین پیکره تمام قد ساخته‌ شده از طلای 18 عیار در مجموعه عظیم غارهای سبوسبرگ در 30 کیلومتری شرق فنلاند پنهان شده است.

گفته می ‌شود درون این غارها معبدی باستانی هست که پلکان مارپیچی‌ اش به دخمه‌‌ های حاوی گنج منتهی می ‌شود.

باور اهالی محلی این است که در دوران باستان، نسل ‌های پیاپی بر این گنج افزوده‌ اند و آخرین بار در سال 987 میلادی که همه دخمه‌‌ های معبد پر شد، آن را مهر و موم کردند.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست