صفحه اصلی / اخبار /  Recycle NBدر تلاش تشویق بازیافت زباله های الکترونیکی

 Recycle NBدر تلاش تشویق بازیافت زباله های الکترونیکی

Behnam Marfou

نیوبرانزویک-  یک سال از آغاز پروژه آزمایشی بازیافت زباله های الکترونیکی توسط Electronic Products Recycling Association و شرکت Recycle NB، می گذرد. اما پت مک کارتی، مدیر اجرایی سازمان می گوید که میزان زباله های جمع آوری شده برای بازیافت، به مراتب کمتر از میزان پیش بینی شده بود.

مک کارتی، علت را بی اطلاعی مردم از وجود این برنامه و دیگر برنامه های بازیافت زباله، می داند. او می گوید: هنوز هم مردم با من تماس می گیرند تا بدانند آیا می توان لاستیک را بازیافت کرد یا خیر. در حالی که برنامه بازیافت لاستیک 20 سال است که اجرا می شود.

برنامه بازیافت زباله های الکترونیکی، به ساکنان شهر و صاحبان بیزنس ها امکان می دهد تا زباله های الکترونیکی، شامل وسایل قدیمی، از جمله کامپیوتر، چاپگر، تلویزیون و گوشی را به یکی از 56 مرکز دریافت آنها در سراسر استان نیوبرانزویک تحویل بدهند. این وسایل پس از تفکیک شدن از یکدیگر، به کارخانه ای در مونترال ارسال شده و بازیافت می شوند.

مقامات سازمان امیدوارند که از ورود سالانه 3 هزار و 500 تن زباله الکترونیکی به محیط زیست جلوگیری کنند.

لازم به ذکر است که فروشگاه های Staples در انتاریو نیز برنامه Ontario Electronic Stewardship را به اجرا گذاشته و در شعب خود در سراسر انتاریو، دستگاه های الکترونیکی از جمله تلویزیون، کامپیوتر روی میزی، لپ تاپ، تلفن، پروژکتور، دوربین دیجیتال و بلندگوهای مستعمل را برای بازیافت تحویل می گیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه می توانید به وب سایت www.staples.ca مراجعه نمایید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *