صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / Jay-Z در مقام اول  ثروتمندترین خواننده‌‌های هیپ‌هاپ جهان

Jay-Z در مقام اول  ثروتمندترین خواننده‌‌های هیپ‌هاپ جهان

banner-niazmandiha2

جِی‌زی 48 ساله، امسال سرانجام به بالای فهرست مجله‌ Forbes رسید و به عنوان ثروتمندترین رپر دنیا شناخته شد. پیش از او برای هفت سال پیاپی، این عنوان به خواننده دیگر هیپ‌هاپ P-Diddy تعلق داشت.

اما چه چیزی در پشت این افزایش ناگهانی ثروت این خواننده از 810 میلیون دلار در سال گذشته به 900 میلیون دلار در سال جاری است؟ پاسخ این پرسش این است: مشروبات الکلی.

به یاد دارید هنگامی را Jay-Z محصولات شامپاین شرکت Cristal را تحریم کرد؟ این خواننده، تصمیم مذکور را پس از آن گرفت که مدیر Cristal در جملاتی که نژادپرستانه تعبیر شدند، از اینکه رَپرها طرفدار محصولاتش بودند، ابراز تاسف کرد. اما کار جی‌زی به توقف نوشیدن و نام بردن از Cristal ختم نشد؛ او همچنین بخشی از سهام یکی از شرکت‌های رقیب آن کمپانی، به نام Armand de Brignac را نیز خریداری نمود.

به گفته‌ Forbes، این سرمایه‌گذاری، همراه با یک سرمایه‌گذاری دیگر درشرکت D’Usse’ که تولیدکننده‌ کنیاک است، موجب این افزایش ثروت گردیده؛ گرچه کارکرد سهام او در Roc Nation و Tidal هم در این روند بی تاثیر نبوده است.

جایگاه دوم:

خواننده 48 ساله‌ معروف Diddy نیز با ثروتی معادل 825 میلیون دلار، همچنان در جای خوبی قرار دارد. او هم سرمایه‌گذاری عمده‌ای در صنعت مشروبات دارد. برند تکیلای او، DeLeon که در واقع یک همکاری تجاری با غول تولیدی Diageno است، پارسال رشد خیلی خوبی داشت. او همچنین از سهامداران ودکای Ciroc می‌باشد.

جایگاه سوم: 

خواننده معروف Dr. Dre با 53 سال سن، مسن‌ترین مرد این لیست محسوب می‌شود. او ثروت              770 میلیونی‌اش را بیشتر مدیون شرکت Apple است که خط تولید هدفون‌های Beats متعلق به او را خریداری نمود. مجله‌ Forbes در عین حال می‌گوید که این عضو بند N.W.A، می‌تواند در سال آینده و پس از دریافت بخش دوم پرداخت Apple به او، به بالای لیست صعود کند.

جایگاه چهارم:

اینجا نوعی برابری بین Drake و Eminem وجود دارد که ثروت هر کدام حدود 100 میلیون دلار تخمین زده می‌شود. این نخستین حضور امینم 45 ساله در لیست است و این را مدیون بازگشت عالی‌اش به موسیقی پس از چهار سال، با آلبوم جدیدش Revival می‌باشد. درِیک 31 ساله، جوان ترین مرد این لیست است. او نیز حضورش را مدیون میزان فروش بلیط کنسرت‌هایش است. جالب اینجاست که درِیک نیز، مانند بقیه‌ حاضرین، برای سرمایه‌گذاری در شرکت تولید مشروب Virginia Black whiskey اعلام آمادگی کرده است.

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *