اخباراخبار کانادا

سازمان انتقال خون کانادا خواهان لغو ممنوعیت اهدای خون توسط مردان همجنسگرا و دوجنسگرا

کانادا- به نظر می رسد قول جاستین ترودو در کمپین انتخاباتی سال 2015 برای لغو ممنوعیت اهدای خون توسط مردان همجنسگرا و دوجنسگرا، به تحقق خود نزدیک تر شده است. 

سازمان انتقال خون کانادا خواهان حذف سوالات مربوط به جنسیت یا گرایشات جنسی از متقاضیان اهدای خون و در عوض غربالگری بر اساس رفتارهای جنسی پرخطر می باشد. برای مثال می توان از اهداکنندگان بالقوه به جای پرسش درباره گرایشات جنسی، درباره تعداد شرکای جنسی و آنها و رفتارهای پرخطر جنسی سوال کرد. 

کاترین لوئیس، سخنگوی سازمان انتقال خون کانادا گفت: رفتار جنسی و نه گرایش جنسی، خطر انتقال HIV را تعیین می کند. 

در حال حاضر از مردان داوطلب اهدای خون پرسیده می شود که آیا در سه ماه گذشته با مردی رابطه جنسی داشته اند یا خیر. از زنان داوطلب نیز سوال می شود که آیا در سه ماه گذشته با مردی که طی 12 ماه قبل با یک مرد دیگر رابطه جنسی داشته، ارتباط داشتند یا خیر. 

معیارهای غربالگری در کشورهای جهان با یکدیگر متفاوت می باشد. برای مثال در انگلستان از فرد داوطلب پرسیده می شود که آیا بیش از یک شریک جنسی داشته یا خیر. مردان همجنسگرا و دوجنسگرا که به مدت سه ماه یا بیشتر، تنها یک شریک جنسی داشته‌ اند، می ‌توانند در بریتانیا خون بدهند. اما هر فردی که در سه ماه گذشته با یک شریک جدید یا چندین شریک جنسی رابطه مقعدی داشته است – صرف نظر از جنسیت شریک جنسی – باید سه ماه قبل از اهدای خون صبر کند.

بر اساس قوانین فعلی کانادا، یک مرد همجنسگرا که در سه ماه گذشته با یک مرد رابطه جنسی داشته مجاز به اهدای خون نیست. اما یک مرد دگرجنسگرا، صرفنظر از تعداد شرکای جنسی در مدت سه ماه، می تواند خون بدهد.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست