اخباراخبار کانادا

جریمه 5 هزار و 700 دلاری زن بریتیش کلمبیایی در مرز زمینی با آمریکا 

بریتیش کلمبیا- مارلین جونز 68 ساله، که برای تهیه بنزین سفر 10 دقیقه ای به آنسوی مرز را انجام داده بود، از سوی ماموران کانادایی در گذرگاه مرزی Surrey، مبلغ  5700 دلار جریمه شد.  

جونز می گوید که بی اطلاعی ماموران گمرک از معافیت کانادایی ها از انجام تست کووید PCR  پس از بازگشت از سفر کوتاه مدت به آمریکا، باعث شد جریمه شود.

جونز گفت که پس از مطلع شدن از معافیتی که به بریتیش کلمبیایی ‌های ساکن مناطق سیل زده اجازه می دهد برای خرید بنزین یا اقلام ضروری، بدون نیاز به ارائه تست منفی PCR، سفری کوتاه به ایالات متحده داشته باشند، برای خرید بنزین به بلین – واشنگتن سفر کرد. 

این معافیت یکشنبه گذشته توسط بیل بلر، اعلام شد. همانطور که می دانید سیل اخیر، ویرانی های عظیمی را در بزرگراه ها و خطوط ریلی جنوب غربی بریتیش کلمبیا در پی داشته است. 

جونز به خبرنگاران گفت: مامور مرزی، مرا به نقض قانون قرنطینه متهم کرد. زیرا آزمایش PCR را انجام نداده بودم. به او گفتم مقررات تغییر کرده، ولی قبول نکرد. 

ماموران مرزی دو گزینه را پیش روی جونز قرار دادند: پرداخت جریمه سنگین یا بازگشت به آمریکا برای تست PCR  و انتظار 72 ساعته در آمریکا برای دریافت جواب! 

جونز گفت: ماموران گفتند که نهمین نفری هستم که از صبح آن روز جریمه شده بودند. 

بیل بلر، به وجود ابهام نزد ماموران آژانس خدمات مرزی اذعان داشت و گفت که اطلاع رسانی های لازم انجام شده است. بلر تاکید کرد، پرونده افرادی که به اشتباه جریمه شده اند، بررسی خواهد شد. 

جونز امیدوار است که بتواند با طرح دعوی در دادگاه، جریمه را لغو کند.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست