اخبار
موضوعات داغ

۵ خبر مهم روز با ایران جوان, جمعه ۱۹ آپریل ۲۰۱۹

برنامه تعطیلی واحدهای تجاری طی آخر هفته منتهی به عید پاک

طی امروز و تعطیلات آخر هفته منتهی به عید پاک شهرداری ها، بانک ها، کتابخانه های عمومی، اکثر سوپرمارکت ها و شرکت پست تعطیل خواهند بود. اما برخی از مراکز خرید، مکان های توریستی و همچنین TTC با تغییر ساعت کار خود، دایر بوده و به ارائه خدمات ادامه خواهند داد. LCBO  و Beer Store، امروز و یکشنبه تعطیل می باشند. برای اطلاع از ساعت کار مراکز خرید به وب سایت آنها مراجعه نمایید. خبر خوب اینکه اکثر موزه ها، سینماها، باغ وحش تورنتو و CN Tower با تغییر ساعت کار خود، دایر خواهند بود.

کاهش یک میلیون دلاری بودجه بهداشت عمومی تورنتو طی 10 سال آینده

دولت محافظه کار سازمان های محلی بهداشت عمومی را از قصد خود مبنی بر کاهش بودجه برنامه هایی نظیر امنیت غذایی و بازرسی کیفیت آب شرب و همچنین واکسیناسیون، آگاه کرده است. جان توری، شهردار تورنتو ضمن محکوم کردن این تصمیم تاکید کرد که دولت بدون مشورت با صاحبنظران و دست اندرکاران ارائه خدمات عمومی این تصمیم را اتخاذ کرده و با این کار جان شهروندان را در معرض خطر قرار داده است.

 

 

بر اساس تصمیم دولت، Toronto Public Health طی سال جاری شاهد کاهش 86 میلیون دلار از بودجه سالانه 255 میلیون دلاری خواهد بود. برنامه هایی که قبل از این بودجه آن بصورت کامل از سوی دولت تامین می شد، از جمله برنامه پیشگیری از ابتلا به دیابت، امنیت غذایی، کنترل کیفیت آب شرب، پیشگیری از مصرف دخانیات، از این پس تنها 50 درصد بودجه سابق خود را دریافت خواهند کرد.

بازداشت یکی از اعضای باند بین المللی سرقت در فرودگاه ونکوور

پلیس ونکوور از بازداشت زن 60 ساله ای خبر داد که به احتمال زیاد عضو یک باند سرقت بین المللی از فرودگاه ها است. ماموران پلیس لباس شخصی در حین گشت زنی در ترمینال فرودگاه بین المللی با زن 60 ساله در حین سرقت از کیف دستی یک مسافر دیگر روبرو شدند. میریام فایاردو با اتهام سرقت زیر 5 هزار دلار روبرو شده است. به گفته پلیس، سارقین معمولا بصورت گروهی کار کرده و با استفاده از تکنیک های خاص اقدام به سرقت اشیاء گرانبها می نمایند. پلیس به مسافران توصیه می کند که در حین سفر مراقب وسایل شخصی خود باشند و هرگونه فعالیت مشکوک را به ماموران گزارش نمایند.

اکثر کانادایی ها موافق محدود شدن دوران خدمت سیاستمداران در مجلس

نتایج نظرسنجی اخیر Angus Reid Institute نشان می دهد که بیش از نیمی از کانادایی ها محدود شدن دوران حضور سیاستمداران منتخب در مجلس و دولت را ترجیح می دهند. 54 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی با این پیشنهاد موافق و 29 درصد مخالف بودند. مخالفان معتقدند که عدم وجود محدودیت به سیاستمداران اجازه می دهد ارتباط نزدیک تر و طولانی مدت تری با ساکنان حوزه های انتخابی خود برقرار نمایند. نکته جالب اینکه اکثر موافقان را رای دهندگان محافظه کار تشکیل دادند.

 

انتقاد از میلیاردهای جهان بابت اهدای پول به بازسازی نوتردام به جای کمک های انساندوستانه

بلافاصله پس از حادثه آتش سوزی در کلیسای جامع نوتردام – پاریس، ده ها میلیاردر، شرکت و هزاران شهروند مبالغی را برای بازسازی آن اهداء کردند. مجموع این کمک ها پس از دو روز به 900 میلیون یورو رسید. اما این حرکت با انتقاد سازمان های خیریه و برخی سیاستمداران روبرو شده است. آنان ثروتمندان را به بی توجهی به بحران ها و فجایع انسانی در جهان، از جمله گرسنگی متهم کرده اند. فرانسوا-هنری پینول، میلیاردر مالک شرکت Kering که مدیریت خانه های مد گوچی و سنت لوران را به عهده دارد، قول اهدای 113 میلیون یورو را داده است. ساعتی بعد برنارد آرنول، ثروتمندترین مرد فرانسه و مالک LVMH، خبر اهدای 200 میلیون یورو را اعلام کرد. خانواده بتینکورت-مایر نیز که بیشترین سهام لورآل را در اختیار دارند 200 میلیون یورو اهدا خواهند کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *