اخباراخبار کانادا

یک مقام دولتی: بهم ریختگی واکنش دولت در برابر پاندمی جای تعجب ندارد!

 

 

عدم هماهنگی واکنش دولت فدرال و دولت های استانی در برابر کووید-19 درخواست رهبر محافظه کاران را برای ارائه یک گزارش عمومی توسط دولت توجیه می کند. اما به نظر یکی از کارکنان دولت فدرال، که نخواست نامش فاش شود، با توجه به عدم آمادگی دولت برای بحرانی مانند پاندمی، مردم نباید از این ناهماهنگی ها تعجب کنند. این منبع آگاه گفت: به رغم قانون مدیریت بحران که وزرا را ملزم به گردهمایی و تهیه یک برنامه اضطراری مشترک می کند، این آمادگی در دولت وجود نداشت. همچنین گزارش بررسی اقدامات انجام شده در دوران همه گیری سارس و آنفلوآنزای مرغی در تمام این مدت در قفسه ها خاک خورد و هیچ کس نگاهی به آنها نکرد.

به نوشته نشنال پست، این مقام دولتی افزود: کانادا در ظاهر برای رویارویی با بحران ها برنامه دارد و به قانونگذاری اضطراری و سیاست مدیریت بحران مجهز است که بر اساس آن وزارتخانه ها، مخاطرات را شناسایی و بر اساس آن برنامه ریزی می کنند. سپس این برنامه ها از طریق وزارت خدمات اجتماعی  و مرکز عملیات دولت در سراسر کشور اجرا می شود. اما این مرکز در عمل سازمانی غیر حرفه ای است که  موتور ماشین چمن زنی و ترمز های رولز رویس را دارد. او گفت: در واقع وزارتخانه ها فقط برای مدیریت عادی ترین شرایط آمادگی دارند.

اخیرا کارن هوگان، حسابرس کل کانادا، در ارزیابی عملکرد دولت، معرفی بسته های حمایتی را مثبت ارزیابی کرد اما ظاهرا توزیع پول راحت ترین بخش کار در دولت بوده است. هوگان تشخیص داد هیچگونه هماهنگی بین وزارتخانه های مختلف وجود نداشته و هنوز هم معلوم نیست چه کسی باید چه کاری را در چه زمانی انجام دهد و به چه نهادی گزارش دهد. این مقام دولتی ادامه داد مرجعی برای تصمیم گیری های اساسی وجود ندارد و عملکرد وزارتخانه ها مانند تیمی است که بدون مربی وسط زمین رها شده باشند. او در ادامه گفت: دولت همیشه کاستی های خود را با این بهانه که کسی شدت پاندمی را پیش بینی نمی کرد توجیه می کند. با این وجود، اگر یک برنامه پایه برای این نوع از بحران با سرفصل هایی مانند شرایط مرزها، تاثیر پاندمی بر صنعت، و چگونگی کمک به استان ها پیش بینی شده بود، با شروع پاندمی، غافلگیر نمی شدیم.

او در ادامه با اشاره به بازتاب عدم هماهنگی دولت فدرال در استان ها، به باز بودن مدارس در دوران لاک داون در انتاریو اشاره کرد که همیشه منتج به تعطیل کردن مدارس مناطق پیل و تورنتو توسط افسر سلامت این مناطق می شود.

 

 

این منبع آگاه افزود اقدامات تهاجمی در برابر پاندمی مانند قرنطینه اجباری مسافران نیز نتیجه اصرار مقامات استانی به دولت فدرال بود و دولت در همه اقدامات از تهیه واکسن و توزیع کیت های تست فوری گرفته تا قرنطینه مسافران در هتل، همواره یک قدم از پاندمی عقب تر بود

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست