اخباراخبار کانادا

یک مقام اگاه: دولت قصد دارد قوانین سختگیرانه قرنطینه برای مسافران را تمدید کند 

به گزارش سی بی سی نیوز، دولت فدرال در نظر دارد قوانین سختگیرانه برای مسافرانی که به کانادا وارد می شوند و الزام آنها به قرنطینه را که قرار بود روز سه شنبه منقضی شود، تمدید کند. این خبری بود که یکی از مقامات ارشد دولت که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد. 

دولت در 25 مارچ قوانین قرنطینه را برای کانادایی هایی که از خارج از کشور به کانادا باز می گردند وضع کرد، و مدت اعتبار آن تا ساعت 11:59 سه شنبه شب تعیین شده بود. هنوز مشخص نیست این تمدید تا کی ادامه خواهد داشت. 

بر طبق این قوانین، مسافرانی که وارد خاک کانادا می شوند بدون توقف در مسیر، باید فورا خود را به مدت 14 روز قرنطینه کنند، مشاهده هرگونه علائم بیماری را به مقامات سلامت عمومی گزارش کنند، و در صورتی که با افراد آسیب پذیر هم خانه هستند، محل دیگری را برای قرنطینه خود انتخاب کنند. از ماه آوریل، قرار بر این شد کسانی که برنامه مشخصی برای قرنطینه نداشته باشند، در مکانی مانند هتل، مجبور به گذراندن دوره قرنطینه شوند. به گفته جاستین ترودو، این موارد شامل افرادی بود که همخانه های مسن داشته و یا به دلیل سال ها دوری از کانادا، مقصد مشخصی نداشتند. به علاوه، از 15 آوریل، مسافران ملزم به استفاده از ماسک تا رسیدن به مقصد شدند.  بر اساس این قانون، همه باید از یک ماسک غیر پزشکی یا نوعی پوشش صورت که از نظر مامور بازرسی مناسب باشد،  استفاده کنند و جز به دلایل امنیتی ماسک را بر ندارند. همچنین در صورتی که مسافر علائم بیماری را در خود مشاهده کند یا در معرض تماس با یک فرد مبتلا قرار بگیرد، باید یک دوره 14 روزه دیگر را در قرنطینه بگذراند. در صورتی که مسافری از این قوانین تبعیت نکند، اداره سلامت عمومی می تواند از پلیس کمک بخواهد، و پلیس مجاز است فرد را به پرداخت جریمه تا سقف 750 هزار دلار ، و یا 6 ماه حبس محکوم کند. همچنین اگر کسی عمدا یا سهوا زندگی دیگران را در معرض خطر قرار دهد جریمه تا سقف یک میلیون دلار و یا 3 سال زندان قابل افزایش است. تا اواخر ماه می، پلیس برای اطمینان از رعایت این قوانین به حدود 2200 خانه سرکشی کرد.

به علاوه، دولت فدرال ماه گذشته بسته بودن مرزها با آمریکا را برای سفرهای غیر ضروری را حداقل تا 21 جولای تمدید کرد.

در ماه مارچ هر دو کشور کانادا و آمریکا در مورد ممنوعیت سفرهای غیرضروری و تفریحی بین دو کشور، در عین ادامه سفرهای کاری و تجاری، توافق کردند که تا کنون این توافق 2 بار تمدید شده است.

 

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید