اخباراخبار کانادا

گروه سیاسی حامی محافظه کاران به دنبال ساقط کردن دولت ترودو

تورنتو- دست اندرکاران و رهبران یک گروه سیاسی حامی محافظه کاران به نام Ontario Proud که با انتشار پست ها و گزارش های متعدد در رسانه های اجتماعی در شکست لیبرال های کتلین وین در انتخابات انتاریو نقش مهمی را ایفا کردند، هم اکنون بر روی شکست دادن ترودو در انتخابات سال آینده فدرال متمرکز شده اند.

اما بازگشت آنها به صحنه سیاسی، این سوال را در مورد مناسب بودن دخالت این گروه به نفع یک حزب سیاسی فدرال را در ذهن ایجاد می کند. زیرا این دخالت می تواند تلاش های چند سال اخیر برای کاهش نفوذ صاحبان سرمایه و سازمان های بزرگ در انتخابات کانادا را خنثی نماید.

Ontario Proud توسط جف بالینگال، از دستیاران ارشد و سابق استیون هارپر و یکی از کارکنان Sun News Network بنیان گذاشته شد. این گروه، علنا از داگ فورد و محافظه کاران پیشرو در انتخابات استانی اخیر حمایت کرد و با انتشار پست و فیلم های ویدیویی در رسانه های اجتماعی، کتلین وین و نیودموکرات ها را به باد تمسخر گرفت.

این گروه در ماه جون مدعی شد که صفحه فیس بوک اش بیش از 67 میلیون مراجعه کننده داشت. بالینگال با افتخار اعلام کرد: <ما به هدف مان رسیدیم. لیبرال های کتلین وین را شکست داده و نامزدها و برنامه های نیودموکرات ها را رسوا کرده و در نهایت به تشکیل دولت اکثریت از سوی محافظه کاران کمک کردیم.>

این گروه هم اکنون عزم خود را برای کمک به اندرو شیر در انتخابات سال 2019 جزم کرده است. بالینگال اصرار دارد که Ontario Proud که در بریتیش کلمبیا و آلبرتا نیز سازمان های مشابهی دارد، تا حدی حامی محافظه کاران است و آنها را اندکی از لیبرال ها بهتر می داند! وی گفت: <ما خواهان دولت کوچک تر، مسوول تر و دفاع ملی قوی تر هستیم. این ایده ها مسلما با محافظه کاران همخوانی بیشتری دارد. ولی ما کورکورانه از محافظه کاران حمایت نمی کنیم. باید ترودو را متوقف کنیم، زیرا او برای کانادا بد است.>

با اینکه ماکسیم برنیه، عضو سابق حزب محافظه کار و رهبر حزب جدید People’s Party می تواند از همپیمانان Ontario Proud محسوب بشود، اما بالینگال از او حمایت نکرده و برنیه را رقیبی جدی برای ترودو تلقی نمی کند.

لازم به ذکر است که کوری هان، سخنگوی حزب محافظه کار کانادا، هرگونه ارتباط با Ontario Proud و بالینگال را تکذیب کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان