صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / گرامیداشت رابرت ردفورد و جین فوندا در جشنواره فیلم ونیز

گرامیداشت رابرت ردفورد و جین فوندا در جشنواره فیلم ونیز

جین فوندا و رابرت ردفورد، در هفتاد و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز، به دلیل یک عمر دست آورد هنری، جایزه شیر طلایی را دریافت خواهند کرد. این مراسم اول سپتامبر سال جاری در Palazzo del Cinema برگزار خواهد شد.

پس از مراسم اهدای جوایز، فیلم Our Souls at Night به کارگردانی ریتش باترا و بازی رابرت ردفورد و جین فوندا، اکران خواهد شد. ردفورد و کمپانی فیلم سازی Wildwood Enterprises، تهیه کنندگی این فیلم را به عهده دارند.

فوندا، بازیگر و تهیه کننده فیلم، یک جایزه نخل طلا (Palme d’Or)  از جشنواره بین المللی کن، دو اسکار بهترین بازیگر نقش اول برای فیلم های Klute (محصول 1971) و Coming Home (محصول 1978)، سه جایزه Golden Globe و یک جایزه <یک عمر دست آورد هنری> از AFI را در کارنامه خود دارد.

ردفورد، بازیگر، کارگردان و تهیه کننده که در زمینه حمایت از محیط زیست نیز فعالیت می کند، در کنار تاسیس و مدیریت جشنواره فیلم Sundance، برنده چندین جایزه ارزشمند سینمایی از جمله جایزه Directors Guild of America Awards، شش جایزه Golden Globe، اسکار بهترین کارگردان برای فیلم Ordinary People و همچنین جایزه Open Prize  و Vittorio Veneto Award از جشنواره فیلم ونیز، شده است.

هفتاد و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز از 30 آگوست تا 9 سپتامبر برگزار خواهد شد.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *