فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

کیم کارداشیان: دولت حمل سلاح را ممنوع کند

در ادامه‌ واکنش‌های جهانی به حادثه‌ تیراندازی در دو مسجد در نیوزیلند، کیم کارداشیان چهره‌ تلویزیونی آمریکایی، از دولت آمریکا درخواست کرده که حمل و نگهداری سلاح‌های گرم را، ممنوع اعلام کند.
پس از این حمله وحشتناک و کشتار، آقای دیوید پارکر دادستان کل نیوزیلند، اعلام کرد که دولت این کشور حمل و نگهداری اسلحه‌های گرم نیمه‌خودکار را، ممنوع خواهد کرد. کیم کارداشیان در واکنش به این اخبار، گفته که همین تصمیم، باید در ایالات متحده نیز گرفته شود، چرا که در این کشور نیز، جان‌های زیادی به خاطر خشونت‌های مسلحانه، گرفته شده است.
کارداشیان، که به خاطر سریال رئالیتی Keeping Up With Kardashians مشهور شد، لینکی از این اخبار را در اکانت توییتر خود به اشتراک گذاشته، و در کنار آن می‌نویسد: تنها 24 ساعت پس از تیراندازی در Christchurch، دولت نیوزیلند نگهداری و حمل سلاح‌های نیمه‌خودکار را، ممنوع کرد. آمریکا باید از این حرکت درس بگیرد… چرا مقامات منتخب ما، منافع تولیدکنندگان سلاح را بر امنیت شهروندان ترجیح می‌دهند؟
کلوئی کارداشیان، خواهر کیم، نیز موافقت خود با سخنان او را، اعلام کرد. او نیز خبر اعلام ممنوعیت تسلیحات در نیوزیلند را به اشتراک گذاشت و نوشت: کاملا درست است… بیایید به این خشونت جنون‌آمیز پایان بدهیم… او سپس با اشاره به سخنان دادستان کل نیوزیلند، و خطاب به دولتمردان آمریکا می‌نویسد: ببینید، اگر می‌خواهید مردم تان را رهبری کنید و از آنها مراقبت کنید، راهش این است.
این نخستین باری نیست که کیم کارداشیان، درباره‌ موضوع ممنوعیت سلاح‌های گرم در آمریکا، سخن گفته، او مدتیست که در این زمینه، فعالیت نیز می‌کند. او سال گذشته و پس از تیراندازی در مدرسه‌ای در فلوریدا – که به مرگ 17 نفر منجر شد– در توییترش نوشت: ما باید از جان فرزندان مان و آموزگاران شان محافظت کنیم. نه با دعا، کنگره باید به این خشونت مسلحانه پایان دهد.
تهاجمی که در دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند انجام گرفت، به کشته شدن 50 تن و زخمی شدن بسیاری دیگر انجامید. یک شهروند استرالیا به نام برنتون تارانت، در این مورد دستگیر شده و در دادگاه نیز حاضر شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *