فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

کیرا نایتلی: کیت میدلتون، درباره‌ زایمان دروغ می‌گوید

کِیرا نایتلی از کیت میدلتون همسر شاهزاده ویلیام، به سختی انتقاد کرده و می‌گوید سخنان کیت، انتظارات اشتباه و غیرواقعی برای مادرانی که تازه زایمان کرده‌اند، پدید می‌آورد. این بازیگر سینما، در مقاله‌ای به نام The Weaker Sex یا <جنس ضعیف‌تر>، می‌گوید مشکل این است که کیت، تنها چند ساعت پس از زایمان هر کدام از سه فرزندش، از بیمارستان در حالی خارج می‌شود که کاملا آرایش کرده و شیک و مرتب است. کیرا می‌گوید این حرکت عروس 36 ساله‌ خاندان سلطنتی، یک جور استاندارد غیرممکن را، برای زنان ایجاد کرده است. او همچنین، کیت، دوشس کمبریج را، به صورتی کنایه‌آمیز بی‌نقص می‌خواند و می‌نویسد: <تنها هفت ساعت پس از زایمانش، از بیمارستان بیرون می‌آید، در حالی که آرایش کرده و کفش‌های پاشنه‌بلند بر پا دارد. این چهر‌ه‌ای است که دنیا می‌خواهد ببیند. اینکه دردمان را، بدن پاره‌شده خودمان را، سینه‌های مان را که شیر از آنها نشت می‌کند و هورمون‌های مان را که به بدن مان هجوم آورده‌اند، همه را پنهان کنیم… تنها چهره‌ات را زیبا نگاه دار و شیک بپوش، کیت عزیز. هفت ساعت پس از نبردی که میان مرگ و زندگی داشته‌ای، هفت ساعت پس از آن که بدنت را شکافته‌اند، و یک موجود زنده‌ خونین و جیغ جیغو از بدنت بیرون آمده است…>.

این بازیگر سرشناس 33 ساله، در ادامه می‌نویسد: <مبادا چیزی از خود نشان بدهی و یا حرف بزنی… همانجا بایست تا عکاس‌ها از تو عکس بگیرند>.

کیرا که در سال 2015 دخترش اِدی را به دنیا آورد، باور دارد که زنان باید با صداقت بیشتری، درباره‌ حقیقت وحشیانه‌ زایمان، سخن بگویند. او در کتاب Feminists Don’t Wear Pink نشان می‌دهد که خود نیز، از توصیف جزئیات زایمانش، فروگذار نمی‌کند. او می‌گوید: <تو آمدی بیرون، در حالی که چشمانت باز بود و بازوانت در هوا بودند. جیغ می‌زدی. تو را روی شکم من گذاشتند، در حالی که خون‌آلود بودی و سرت به خاطر گذر از مجرای زایمان، بدقواره شده بود، دست و پا می‌زدی و جیغ می‌کشیدی>.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!