صفحه اصلی / اخبار / کوین اولیری برای تامین هزینه کمپین انتخاباتی دست به دامان میلیونرها شد!

کوین اولیری برای تامین هزینه کمپین انتخاباتی دست به دامان میلیونرها شد!

bahman-azimi-gif

تورنتو- سرمایه دار و کارآفرین میلیاردر، کوین اولیری که خود را برای کسب مقام رهبری حزب محافظه کار فدرال نامزد کرده بود، برای پرداخت هزینه کمپین انتخاباتی ناموفق اش، دست به دامان سرمایه دارانی چون مارک کوبان و باربارا کورکوران شد.

او برای میهمانی جمع آوری اعانه قصر 180 هزار اسکوئرفوتی Casa Loma در تورنتو را انتخاب کرد. یعنی خانه سرمایه داری که همه دارایی اش را از دست داد و در فقر مطلق چشم از جهان فرو بست.

بد نیست بدانید که اولیری ده ها سال قبل آرزو داشت که مراسم ازدواج اش را در این قصر برگزار کند، اما در آن زمان وسع اجاره آن را نداشت. بیزنسمن مشهور، سال گذشته وارد گردونه رقابت برای انتخاب رهبر جدید حزب محافظه کار کانادا شد. اما در میانه راه، با نفع ماکسیم برنیه، از کبک، کناره گیری کرد. حتما با خود فکر می کنید که سرمایه دار میلیاردری مانند اولیری برای تامین هزینه کمپین انتخاباتی نیازی به کمک مالی افراد خیر ندارد. اما اشتباه می کنید. زیرا بر اساس قانون انتخابات کانادا، هر نامزد نمی تواند بیش از 25 هزار دلار از سرمایه شخصی اش را در کمپین صرف کند. در حالی که هزینه کمپین اولیری، حدود 530 هزار دلار بود.

اولیری برای جلب نظر چهره های بانفوذ و البته ثروتمند دست به دامان همکارانش در شوی تلویزیونی واقعیتمدار Shark Tank شد تا بتواند عده بیشتری را به شرکت در میهمانی خیریه تشویق کند. بهای بلیط شرکت در این میهمانی 2 هزار دلار تعیین شد. ضمن اینکه خریدار می توانست 650 دلار آن را بابت اعتبار مالیاتی پس بگیرد. اولیری قول داد که معادل مبلغ بلیط های فروخته شده را به سازمان المپیک کانادا اهداء کند.

متاسفانه در این میهمانی شام مجلل، حدود 100 نفر شرکت کردند. بنابراین اولیری در تحقق هدف خود کاملا موفق نشد. اما ناامید نشده و به دنبال یافتن راهی برای جمع آوری مابقی 330 هزار دلار است!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *