علم و دانش

کشف مهم؛ استفاده از برنج اصلاح ژنتیکی شده برای پیشگیری از HIV

دانشمندان آمریکایی، انگلیسی و اسپانیایی، در گزارشی علمی که در نشریه Proceedings of the National Academy of Science منتشر کرده اند، تکنیک خود برای اصلاح ژنتیکی گونه ای برنج برای تولید پروتئین خنثی کننده HIV را شرح داده اند.

 به گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO)، تا پایان سال 2017 بیش از 37 میلیون نفر از مردم جهان به عفونت HIV مبتلا بودند که حدود 0.8 درصد افراد 15 تا 49 ساله جهان را تشکیل می ‌دهد. بیشترین موارد ابتلا به این عفونت، به قاره آفریقا اختصاص دارد. تقریبا یک نفر از هر 25 آفریقایی بزرگسال HIV مثبت است. سال گذشته 940 هزار نفر در اثر بیماری‌ های مرتبط با ویروس HIV جان خود را از دست دادند. با وجود این آمار، پیشرفت‌ های زیادی در زمینه پیشگیری و درمان صورت گرفته است. به عنوان مثال، در آمریکا نرخ ابتلا به این عفونت از 135 هزار مورد در سال 1985 به 50 هزار مورد در سال 2010 کاهش پیدا کرد.

واکسن HIV هنوز ساخته نشده، بنابراین افزایش سطح آگاهی عمومی و تولید داروهای خوراکی (برای کنترل بیماری)، تنها سلاح های دفاعی موجود محسوب می شوند.

برنج اصلاح ژنتیکی شده می ‌تواند دو نوع پروتئین و یک نوع آنتی ‌بادی تولید کند که به ویروس‌ های HIV متصل شده و روند برقراری ارتباط بین ویروس با سلول ‌های انسانی را متوقف می ‌کند.

از دانه‌های این برنج برای تولید کرم موضعی (topical cream) استفاده می‌ شود. کرم حاوی پروتئین‌ های خاص خنثی‌ کننده HIV از طریق پوست وارد بدن شده و از فرد در برابر این عفونت محافظت می ‌کند.

برنج گزینه بسیار مناسبی برای کشورهای درحال توسعه است، زیرا امکان کشت آن (در بیشتر این مناطق) وجود دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0