علم و دانش

کشف درمان اچ پی وی، توسط دانشمندان مکزیکی

تیم متشکل از دانشمندان مکزیکی به رهبری دکتر اوا رامون گالگوس از انستیتوی ملی پلی تکنیک مکزیک، به کشف مهم پزشکی دست یافتند. یک روش جدید درمانی که می تواند HPV را به طور کامل درمان کرده و با یکی از عوامل عمده ابتلای زنان به سرطان مبارزه نماید.

دانشمندان موفق شدند با استفاده از تکنیک غیرتهاجمی به نام photodynamic therapy، صدها بیمار مبتلا به این ویروس را درمان کنند. در این روش، به بیمار داروی حساس به نور که اصطلاحا به آن فوتوسنتیسایزر گفته می شود، تزریق می شود. این دارو در بدن پخش شده و توسط سلول ها جذب می شود و بعد از مدت 24 تا 72 ساعت از سلول های سالم دفع می شود، اما در سلول های بیمار مدت بیشتری باقی می ماند. در مرحله بعد، سلول های سرطانی حاوی دارو تحت تابش نور با طول موج مخصوص قرار می گیرند. دارو با جذب نور فعال شده و تولید اکسیژن اکتیو می کند و سبب از بین رفتن سرطان می شود.

دکتر گالگوس و گروهش که عمدتا از پژوهشگران زن تشکیل شده اند، به مدت دو دهه بر روی روش های درمانی مختلف تحقیق کرده و امیدوار بودند که راه پیشگیری و یا درمان تومورهایی مانند ملانوما و سرطان سینه را در مراحل اولیه ابتلا پیدا کنند.

حدود 420 بیمار در دو ایالت Oaxaca و Veracruz مکزیک، از جمله 29 بیمار در مکزیکوسیتی به روش جدید تحت درمان قرار گرفتند.

ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV ویروسی است که بیشتر از همه در زمان آمیزش جنسی و از طریق تماس مستقیم بین پوست افراد انتقال می یابد. انواع خاصی از HPV می توانند در قسمت های مختلف بدن باعث ایجاد زگیل (توده غیرطبیعی و غیرسرطانی بر روی پوست) یا زگیل تناسلی بشوند. در موارد دیگر، انواع خاصی از HPV می توانند ضایعات پیش سرطانی یا سرطان ایجاد نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان