صفحه اصلی / اخبار / کشتار کودکان و نوجوانان بیگناه در کنسرت آریانا گرانده، توسط اسلامگرایان داعش    

کشتار کودکان و نوجوانان بیگناه در کنسرت آریانا گرانده، توسط اسلامگرایان داعش    

behzad-azizi

گروه تروریستی داعش، مسوولیت بمبگذاری انتحاری در منچستر که به کشته شدن 22 نفر و مجروح شدن 59 نفر انجامید را به عهده گرفت. اکثر کشته شدگان و مجروحین را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند.

ترزا می، نخست وزیر انگلستان، ضمن تروریستی خواندن حمله دوشنبه شب، نزد خبرنگاران فاش کرد که دولت هویت تروریست عامل این فاجعه را کشف کرده است. فرد بمبگذار در انفجار بمب دست ساز حاوی هزاران میخ، به هلاکت رسید. این بمب در نزدیکی خروجی سالن برگزاری کنسرت و در حالی که جمعیت در حال خروج از آن بودند، منفجر شد. پلیس منچستر، همچنین خانه بمبگذار در Elsmore Road را مورد تفتیش قرار داده اند.

یک دختر 18 ساله به نام جورجینا کالاندر و یک دختر 8 ساله به نام سفی رز روسوس، جزو اولین قربانیان این حمله وحشیانه بودند. در این حمله، به آریانا گرانده آسیب نرسید. وی پس از این حمله با انتشار پیامی، تاثر و تاسف خود را ابراز کرد. مجروحین در 6 بیمارستان منچستر تحت مداوا می باشند. متاسفانه وضعیت برخی از آنها وخیم اعلام شده است. برخی از مجروحین در اثر ماندن زیر دست و پای مردم وحشت زده، دچار مصدومیت شدند.

مقامات انگلیسی بعد از ظهر سه شنبه 23 می، هویت بمبگذار را سلمان رمضان عابدی 22 ساله اعلام کردند.  بر اساس گزارش منتشر شده از سوی BBC و Politico، عابدی متولد 1994 و لیبیایی تبار می باشد. در این گزارش همچنین به بازداشت برادر عابدی اشاره شده است.

داعش پس از این حمله، بیانیه ای به این شرح منتشر کرد: به لطف الله، یکی از سربازان خلیفه موفق شد بمبی را در یک گردهمایی صلیبیون در شهر منچستر انگلستان، با هدف انتقامجویی برای دین الله و در تلاش برای ارعاب مشرکین و در پاسخ به تجاوزات آنها بر علیه سرزمین اسلامی، منفجر کند. این بمب در سالن کنسرت منفجر شده و به کشته شدن 30 صلیبی و مجروح شدن 70 نفر انجامید. به دستور الله، آنچه پس از این اتفاق خواهد افتاد به مراتب برای پرستش کنندگان صلیب و یاران شان شدیدتر خواهد بود…

در پی این حمله تروریستی، سران کشورهای جهان، از جمله جاستین ترودو، آن را محکوم کرده و با دولت و مردم انگلستان ابراز همدردی کردند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *