علم و دانش

کروناویروس نسل جوان را تنهاتر از همیشه کرده است

پاندمی کروناویروس سلامت روانی انسان ها را نیز تهدید می کند. بنجامین اف میلر، روانشناس آمریکایی با انتشار مقاله ای هشدار داد که آمریکا قبل از شیوع ویروس نیز با بحران سلامت روانی روبرو بود و پاندمی آن را تشدید کرده است. 

قرنطینه خانگی و لزوم حفظ فاصله اجتماعی مشکل ساز بوده است. 55 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی اخیر Benenson Strategy Group ادعا کردند که کروناویروس بر سلامت روحی و روانی آنها اثر گذاشته است. 

کروناویروس بخصوص سلامت روحی و روانی نسل جوان را تهدید می کند. زندگی در انزوا و قرنطینه خانگی به احساس تنهایی، افسردگی و اضطراب دامن زده است. دو معضلی که نسل جوان قبل از این نیز با آن دست به گریبان بودند.

دکتر تس بریگام (روانکاو) که اکثر بیمارانش را جوانان تشکیل می دهند می گوید که 90 درصد از آنها خود را در قرنطینه همچون افراد فلج احساس کرده و انگیزه زندگی را از دست داده اند. به گزارش انستیتوی ملی سلامت روانی، خودکشی دومین عامل مرگ و میر نزد گروه سنی 10 تا 34 سال است.  

با اینکه آمار رسمی از میزان خودکشی نسل جوان در دوران پاندمی در دست نیست، اما احتمال اینکه بحران پاندمی سبب افزایش خودکشی نزد این گروه سنی بشود، وجود دارد. متاسفانه چند مورد خودکشی نزد کادر درمانی شاغل در خط مقدم مبارزه با COVID-19 گزارش شده است. جان موندلو، 23 ساله، از ماموران امداد پزشکی سازمان آتش نشانی نیویورک، 3 ماه بعد از آغاز کارش در این اداره، خودکشی کرد. 

 

 

نگرانی از مبتلا شدن والدین به COVID-19، نسل جوان را بیش از پیش دچار استرس کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!