اخباراخبار کانادا

کاهش مالیات شرکت ها، راهکار احیای اقتصاد آلبرتا

آلبرتا- جیسون کنی، رئیس دولت محافظه کار آلبرتا با هدف بهبود وضعیت اقتصادی استان، مالیات بر شرکت ها را کاهش می دهد. این تصمیم، دولت آلبرتا را از میلیاردها دلار درآمد مالیاتی طی 4 سال آینده محروم خواهد کرد. اما کنی معتقد است که کاهش مالیات شرکت ها از 12 درصد فعلی به 8 درصد می تواند به رونق کسب و کار در آلبرتا منجر شود.

همانطور که می دانید، حزب محافظه کار متحد به رهبری جیسون کنی، در انتخابات ماه گذشته به سلطه 4 ساله نیودموکرات ها بر آلبرتا پایان داد. دولت کنی قصد دارد نرخ مالیات شرکت ها را به صورت سالانه کاهش بدهد. اولین کاهش جولای سال جاری و کاهش دوم ژانویه 2020 اعمال خواهد شد. در ژانویه 2020، نرخ مالیات به 10 درصد خواهد رسید.

بر اساس برآوردها، طی 4 سال آینده، سالانه 1 میلیارد دلار از درآمد مالیاتی استان کاسته خواهد شد. در عوض به گفته دولت، کاهش نرخ مالیات سبب ایجاد شدن 55 هزار فرصت شغلی، تشویق سرمایه گذاری  و تزریق شدن میلیاردها دلار به اقتصاد و افزایش تولید ناخالص داخلی خواهد شد.

ریچل ناتلی، رهبر حزب نیودموکرات آلبرتا که تا قبل از ماه گذشته قدرت را در این استان در اختیار داشت در واکنش به تصمیم دولت جدید گفت: گمان نمی کنم که این اقدام اهداف دولت کنی را محقق کند. شما نمی توانید این مبلغ قابل توجه را از بودجه حذف کرده و در عین حال به تعهدات خود، از جمله قول تراز کردن هرچه سریع تر بودجه عمل نمایید.

از سوی دیگر، ترور تامب، کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه کلگری با نظر دولت موافق است و آن را محرکی مناسب برای تشویق سرمایه گذاری بیزنس ها در آلبرتا و اشتغالزایی می داند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان