اخباراخبار کانادا

کاهش تقاضای پناهندگی پناهجویان غیرقانونی به پایین ترین سطح

اتاوا- با کند شدن روند ورود غیرقانونی پناه جویان به کانادا و کاهش درخواست های پناهندگی به پایین ترین حد از سال 2017 به اینسو، فرآیند رسیدگی به پرونده ها اندکی سرعت گرفته است.

بر اساس گزارش اخیر دولت فدرال، ماه گذشته 1 هزار و 19 پناهجو یا مهاجر غیرقانونی  یا به قول دولت لیبرال <غیرمتعارف> توسط ماموران مرزی بازداشت شده اند.

علیرغم کاهش تعداد افرادی که از طریق مبادی مرزی غیررسمی وارد کشور می شوند، وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در رسیدگی سریع به پرونده ها با مشکل جدی روبرو است. زیرا هر ماه صدها پرونده جدید به انبوه پرونده های در حال رسیدگی افزوده می شود.

از 34 هزار و 854 پرونده ای که به IRB یا هیئت مهاجرت و پناهندگی ارائه شده است، کمتر از یک چهارم نهایی شده اند. در حال حاضر مجموعا 64 هزار متقاضی پناهندگی، از جمله افرادی که بصورت غیرقانونی وارد کشور شده اند در انتظار حکم IRB بسر می برند. بسیاری از آنها، نزدیک دو سال برای دریافت پاسخ درخواست پناهندگی منتظر می مانند.

دولت فدرال، با اختصاص نیروی انسانی و بودجه بیشتر به دفاتر IRB، برای کم کردن از حجم پرونده ها تلاش می کند. احمد حسین، وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا می گوید که طی دو سال آینده IRB حداقل 248 کارمند جدید را استخدام خواهد کرد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!