اخباراخبار کانادا

کاندو بازار مسکن تورنتو را زنده نگه داشته است

تورنتو- کاندومینیوم بیش از یک سوم املاک مسکونی فروخته شده در منطقه تورنتو را تشکیل می دهد. در فاصله ژانویه تا اکتبر سال جاری، 25 هزار کاندومینیوم خرید و فروش شده که معادل 36.7 درصد کل نقل و انتقالات املاک در تورنتو می باشد. این میزان 30.1 درصد بیشتر از دوره مشابه در 5 سال قبل می باشد.

بر اساس گزارش اخیرRe/MAX ، این تنها بخش بازار مسکن است که طی دوره اصلاحی 2017، به سیر صعودی ادامه داده است. میانگین قیمت کاندو آپارتمان در فاصله ژانویه تا اکتبر سال جاری با 8 درصد یا 40 هزار دلار افزایش از 512 هزار و 552 دلار به 551 هزار و 761 دلار رسید. در حالی که قیمت تاون هاوس در دوره مشابه بدون تغییر باقی ماند.

کریستوفر الکساندر، معاون اجرایی بخش انتاریو – آتلانتیک Re/MAX، گفت:  <دلیل رونق، بخش کاندومینیوم، مقرون به صرفه نبودن بخش های دیگر است. برای مثال منطقه ای را در نظر بگیرید که مایل به خرید خانه در آن هستید، اما یک کاندو 30 تا 40 درصد ارزان تر است. شما همچنان می توانید در محله مورد نظرتان زندگی کنید ولی در فضایی کوچکتر. مقرون به صرفه تر بودن کاندو در مقایسه با خانه، باعث شده بازار مسکن طی 1 سال و نیم گذشته رونق خود را حفظ کند.>

البته بالا بودن قیمت کاندومینیوم در دان تاون تورنتو، برخی از خریداران، از جمله خریداران بار اول، را به مناطق حومه کوچ داده است. طبق گزارش منتشر شده، تقریبا 10 درصد از کاندوهای فروخته شده در نزدیکی خیابان یانگ و شمال بزرگراه 401 و در فاصله ایستگاه متروی شپرد و بی ویو و لسلی، قرار داشتند. نیمی از کاندوهای GTA زیر 500،000 دلار قیمت دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0