علم و دانش

کانادا دارای بیشترین مصرف کنندگان ماری جوانا در میان یازده کشور جهان

 

نتایج به دست آمده از نظرسنجی جدید در کشورهای مشترک المنافع، نشان می دهد که یک نفر از هر 4 شهروند بزرگسال کانادایی طی یک سال گذشته حداقل یک بار ماری جوانا استفاده کرده است. 

در نظرسنجی مورد اشاره، کانادا با 10 کشور دیگر مقایسه شده است. به طور میانگین 9 درصد از شهروندان ده کشور دیگر، مصرف همین مقدار ماری جوانا را گزارش کردند. 

تریسی جانسون، مدیر بخش تجزیه و تحلیل سیستم درمانی از CIHI، می گوید که نتایج به دست آمده تعجب آور نیستند، زیرا کانادا تنها کشور در جمع کشورهای شرکت داده شده در نظرسنجی است که در آن مصرف تفننی ماری جوانا قانونی می باشد. وی افزود که احتمالا کانادایی ها به همین دلیل در پاسخ های خود در مورد مصرف یا عدم مصرف ماری جوانا صادق تر بودند. 

در نظرسنجی مورد اشاره همچنین به موضوعاتی مانند مصرف الکل و ویپینگ یا سیگار الکترونیکی نیز پرداخته شد. 

بر اساس نتایج به دست آمده، یک چهارم از کانادایی ها حداقل یک بار در ماه مقدار زیادی مشروب الکلی می نوشند. میانگین این نرخ در میان سایر کشورها اندکی بالاتر از کانادا، یعنی 32 درصد بود. 

 

 

حدود 5 درصد از کانادایی ها از سیگار الکترونیکی استفاده می کنند. این نرخ در ده کشور دیگر 4 درصد بود.

نظرسنجی مورد اشاره در فاصله مارچ تا جون 2020 انجام شد، یعنی همزمان با دو ماه نخست پاندمی کووید-19. جانسون تاکید می کند که اعداد و ارقام مورد اشاره، به احتمال بسیار زیاد با ادامه پاندمی و از ماه جون به این سو، تغییر کرده است.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست