اخباراخبار کانادا

کانادایی ها جزو آسیب پذیرترین ها در برابر سرطان پوست

تورنتو- کانادایی ها ممکن است تابستان های هرچند کوتاه خود را دوست داشته باشند و آن را در مناطق ساحلی سپری کنند، اما بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات جدید، آنها یکی از آسیب پذیرترین ها در برابر سرطان پوست می باشند.

بر اساس تحقیقات جدید، کانادا در میان 62 کشور جهان با بیشترین خطر سرطان پوست، در مکان 19 قرار گرفته است. در این طرح مطالعاتی کشورهای جهان بر اساس چند فاکتور، از جمله میزان متوسط اشعه ماوراء بنفش، طیف رنگ پوست بر اساس فاکتورهای جمعیتی و نرخ تشخیص سرطان های جدید پوست، طبقه بندی شده اند.
نیوزیلند دارای بالاترین شاخص سرطان پوست با نمره 10 بوده است. این کشور با مقدار زیادی نور خورشید و جمعیت اکثرا سفیدپوست، یکی از بالاترین نرخ ابتلا به سرطان پوست در جهان را دارد.

استرالیا با امتیاز 9.67 در مکان دوم و سوئیس، سوئد و نروژ با 5 امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند.

با اینکه کانادا به اندازه سایر کشورهایی که ذکر شد نور خورشید دریافت نمی کند، اما به دلیل نوع پوست با کسب 3.41 امتیار در رده 19 قرار گرفته است. بد نیست بدانید که بنگلادشی ها در معرض کمترین ریسک ابتلا به سرطان پوست قرار دارند.

برای درک بهتر تلاش هایی که هر کشور برای درمان سرطان پوست انجام می دهد، پژوهشگران کشورها را از نظر شاخص های اجتماعی-اقتصادی نیز مورد بررسی قرار دادند. در این بررسی میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پوست نسبت به متوسط درآمد و هزینه های بهداشتی ملی ارزیابی شد. جالب اینکه استرالیا که یکی از بالاترین نرخ های ابتلا به سرطان پوست در جهان را دارد، یکی از پایین ترین نرخ های مرگ و میر را در جهان دارد. این نرخ 13 درصد می باشد. ایتالیا، دانمارک و آمریکا نیز با 14 درصد، نرخ مرگ و میر پایینی دارند. نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان پوست در کانادا 21 درصد است. از سوی دیگر نیجریه با 67 درصد در صدر جدول قرار گرفته است. پاکستان و چین نیز با 63 درصد در مکان های دوم و سوم قرار دارند.

سرطان پوست شایع ترین سرطان در جهان می باشد. اما اگر به موقع تشخیص داده شود، به راحتی قابل درمان می باشد. در کانادا سالانه 80 هزار نفر به سرطان پوست مبتلا می شوند. این تعداد شامل بیش از 5 هزار مورد ملانوما، مرگبارترین نوع سرطان پوست است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان