اخباراخبار جهان

چین: یک هزار و هفتصد پزشک و پرستار آلوده به کروناویروس 

پکن – CBC News: در پی تشخیص 5 هزار مورد جدید ابتلا و فوت 120 بیمار دیگر، یکی از  مقامات چین مدعی شد کروناویروس یا COVID-19 بیش از 1700 پزشک و پرستاری که در خط مقدم مبارزه با اپیدمی تلاش می کنند را آلوده کرده است. تا به این لحظه 6 نفر از ایشان جان خود را از دست داده اند. کادر درمانی شاغل در بیمارستان ها وظیفه سنگینی به عهده دارند. بخصوص که مجبورند در شرایط سخت و با کمترین فرصت برای استراحت کار کنند. 

تا صبح امروز تعداد مبتلایان به ویروس در چین به 63 هزار و 851 نفر و شمار قربانیان 1 هزار و 380 نفر اعلام شد.  55 هزار و 748 بیمار نیز تحت درمان قرار دارند.  

همانطور که دیروز به اطلاع خوانندگان عزیز رسید، چین از یک روش تشخیصی جدید استفاده می کند. استفاده از آن سبب افزایش جهش وار شمار تشخیص های مثبت شده است. اما تئودور آدانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت می گوید که این سازمان مستقر در ژنو طی یک یا دو روز آینده هیئتی را برای درک بهتر روال تشخیص و احراز اطمینان از اینکه سایر بیماری های تنفسی از جمله آنفلوانزا با COVID-19 اشتباه گرفته نمی شوند به چین اعزام خواهد کرد. 

مایک رایان از مدیران ارشد سازمان جهانی بهداشت خبر ابتلای بیش از 1700 پزشک و پرستار به ویروس را تاسف آور خواند. مقامات و بیمارستان های چین بارها از کمبود لباس و تجهیزات حفاظتی، از جمله ماسک گله کرده اند. 

لازم به ذکر است که داشنمندان چینی هم اکنون مشغول آزمایش دو داروی ضد ویروسی می باشند. نتایج اولیه به زودی اعلام خواهد شد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0