Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / چگونه از خود در هنگام دوچرخه سواری محافظت کنید؟

چگونه از خود در هنگام دوچرخه سواری محافظت کنید؟

تورنتو- با گرم شدن هوا و رفت و آمد با دوچرخه در شهر، نه تنها از ترافیک سنگین خلاص می شوید و مجبور نیستید از ساب وی شلوغ و کثیف استفاده کنید، بلکه می توانید ضمن تحرک و ورزش، سریع تر به مقصد مورد نظرتان برسید. اما توجه داشته باشید که بایستی جاده را با اتومبیل ها، اتوبوس ها، کامیون ها و موتورسیکلت ها سهیم باشید. فراموش نکنید که بر اساس قانون Highway Traffic Act انتاریو، دوچرخه وسیله نقلیه محسوب می شود و بالطبع مشمول قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

آشنایی کامل با قوانین راهنمایی و رانندگی ضروری است

شما به عنوان دوچرخه سوار دارای حقوق و مسوولیت های مشابه راننده اتومبیل هستید. بنابراین آشنایی کامل با قوانین راهنمایی و رانندگی ضروری است. می توانید با مراجعه به وب سایت Ontario Ministry of Transport اطلاعات بیشتر را کسب نمایید.

استفاده از کلاه ایمنی فراموش نشود

متاسفانه علیرغم توصیه ها و تاکیدات فراوان، هنوز برخی از دوچرخه سواران در انتاریو با عدم استفاده از کلاه ایمنی، جان خود را به خطر می اندازند. شاید دلیل این بی توجهی این است که قانون، استفاده از کلاه ایمنی برای افراد بالای 18 سال را الزامی نکرده است. اما اگر بدانید که دوچرخه سواری بدون کلاه ایمنی، احتمال مرگ ناشی از ضربه وارد شده به سر را سه برابر افزایش می دهد، شاید به استفاده از آن ترغیب بشوید.

بر اساس قانون، والدین کودکان و نوجوانان زیر 18 سال می بایست از استفاده فرزندشان از کلاه ایمنی اطمینان حاصل کنند.

 

با دادن سیگنال رانندگان عبوری را از قصد تغییر مسیر آگاه کنید

قبل از تغییر مسیر، حتما از ایمن بودن این کار مطمئن شده و با دادن سیگنال رانندگان دیگر را از قصد خود مطلع کنید. هنگامی که یک اتومبیل برای گردش به راست راهنما زده است، بایستی صبر کنید تا اتومبیل گردش را انجام بدهد. شما می توانید با دادن سیگنال به سمت چپ رفته و به راه خود ادامه بدهید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *