صفحه اصلی / اخبار / چند توصیه مفید برای صرفه جویی در هزینه مواد غذایی

چند توصیه مفید برای صرفه جویی در هزینه مواد غذایی

Leeza

تورنتو- بر اساس آخرین پیش بینی Stats Man، هر کانادایی در سال 2017 به طور متوسط ماهانه 420 دلار بابت خرید مواد غذایی هزینه خواهد کرد. هزینه خورد و خوراک پس از مسکن بزرگترین مخارج خانوار می باشد. خوشبختانه برای صرفه جویی در هزینه خرید مواد غذایی، گزینه های آسان و موثری وجود دارند که در اینجا به طور خلاصه به آنها می پردازیم.

 1. با خرید از سوپرمارکت های ارزان تر می توانید هزینه را 15 تا 30 درصد کاهش بدهید. این یعنی 5 هزار دلار صرفه جویی در سال.
 2. اگر دقت کرده باشید، برخی مواد غذایی در فروشگاه های کره ای و چینی ارزان تر از سوپرمارکت های معمولی هستند. برای مثال dragonfruit (پیتایا یا میوه اژدها) در یک سوپر معمولی دو برابر گران تر از فروشگاه کره ای در محله کره ای هاست.  
 3. میوه ها و سبزیجات فصل را از farmers market بخرید. با این کار دست واسطه را کوتاه کرده و در هزینه صرفه جویی می کنید. ضمن اینکه می توانید از تازه بودن میوه و سبزیجات مطمئن شوید.
 4. مواد غذایی خشک را به صورت فله ای بخرید. اگر در منزل فضای کافی برای انبار کردن مواد غذایی دارید، اینگونه اقلام را به صورت فله ای و هنگامی که به حراج گذاشته می شوند، بخرید.
 5. بسته بندی های بزرگ تر الزاما ارزان تر نیستند. در هنگام خرید به قیمت واحد توجه کنید.
 6. از خرید غذاهای آماده خودداری نمایید. غذای خانگی را در حجم زیاد پخته و مابقی آن را فریز کنید.
 7. موقع خرید بچه ها را همراه نبرید تا با دیدن چیپس و شکلات وسوسه نشوند.
 8. قبل از رفتن به خرید، فلایرهای سوپرمارکت های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید تا ببینید کدام یک جنس مورد نظر شما را ارزان تر می فروشند.
 9. از کارت های امتیازی یا reward card استفاده کنید تا با انباشته شدن امتیازها روی هم مبلغ صورتحساب را پایین بیاورید.
 10. از کوپن تخفیف هوشمندانه استفاده کنید.
 11. تا حد امکان از خرید کردن از convenience store خودداری کنید، مگر اینکه مطمئن باشید جنس مورد نظر شما را ارزان تر می  فروشد.
 12. پای صندوق فروشگاه و هنگام اسکن شدن جنس، به مبلغی که روی صفحه مونیتور نمایش داده می شود دقت کنید. تا از درست بودن آن مطمئن بشوید.
 13. برای خرید زمان مشخصی را تعیین کنید. گشت و گذار بی هدف در میان ردیف های فروشگاه، باعث می شود برای خرید اقلامی که به آنها نیاز ندارید وسوسه بشوید.
 14. هرگز گرسنه یا با شکم خالی به سوپرمارکت نروید.

یک نطر

 1. محمد رسول زریابی

  چون مجله شما برای همه کانادا هست، لطفا برای شهرهای دیگر کانادا مانند کلگری هم اطلاعات لازم و کشف شده را بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *