اخباراخبار کانادا

چرا با وجود قوانین محدودیت سفر در دوران پاندمی، میلیون ها نفر وارد کانادا شده اند؟

 

به گزارش سی بی سی نیوز، با وجود محدودیت های سفر که به دلیل شیوع ویروس کرونا اعمال شده بود، از اواخر مارچ تا کنون بیش از 4 میلیون مسافر وارد کشور شده اند. هرچند این تعداد بسیار کمتر از حالت نرمال است اما مشاهده ماشین های پلاک آمریکا و پروازهای پر تعداد بین المللی نگرانی هایی را برانگیخته است. پلیس استان آلبرتا گزارش داد بین 17 ژوئن تا 25 آگوست،ماموران 243 شکایت درباره مشاهده ماشین های پلاک آمریکا در شهر توریستی بنف دریافت کرده اند.

اما اداره خدمات مرزی کانادا اعلام کرد دلایل زیادی برای ورود مسافر از آمریکا وجود دارد و با دیدن ماشین یا قایق پلاک آمریکا نباید تصور کرد که قانون شکنی رخ داده است. در اینجا به برخی از این دلایل اشاره می کنیم.

چه کسانی اجازه ورود به کانادا را دارند؟

اول اینکه محدودیت تردد در مورد سفرهای غیر ضروری اعمال می شود و دانشجویان و کارکنان مشاغل ضروری مانند بخش سلامت، حمل و نقل یا صنعت غذا اجازه تردد دارند. همچنین شهروندان و کسانی که کارت اقامت دائم کانادا را دارند می توانند آزادانه کشور را ترک کرده و بازگردند، فقط در هنگام بازگشت باید 14 روز خود را قرنطینه کنند.

به علاوه، از ماه ژوئن به آمریکایی هایی که یکی از اعضای خانواده شان در کانادا زندگی می کند اجازه ورود به کانادا داده شد.

 

 

با اینهمه، طبق آمار اداره خدمات مرزی، تعداد مسافران ورودی به کانادا از مرز زمینی در ماه آگوست (حدود 186 هزار نفر) نسبت به سال گذشته 88 درصد، و تعداد مسافران هوایی (حدود 65 هزار نفر)، 93 درصد نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته کاهش داشته است.

آیا محدودیت ها به اندازه کافی سختگیرانه بوده اند؟

طبق اعلام اداره خدمات مرزی، از 22 مارچ تا 2 سپتامبر جلوی ورود حدود 18 هزار مسافر که به دلایل غیر ضروری سفر می کرده اند، از مرزهای زمینی و هوایی با آمریکا گرفته شده است. این اداره گفت در حال حاضر بیشتر کسانی که از آمریکا وارد کانادا می شوند راننده های کامیون  هستند چرا که این اداره موظف است امکان عبور و مرور مربوط به تامین کالاها و خدمات مورد نیاز مردم کانادا و بخش صادرات را فراهم کند.

اما به گفته پروفسور کلی لی، استاد دانشگاه سیمون فریزر، آنچه کانادا سفرهای ضروری می نامد جای تامل دارد. برای مثال کانادا به آمریکایی هایی که قصد رفتن به آلاسکا را دارند با شرط عدم توقف در مسیر، اجازه ورود می دهد. این در حالی است که به گفته پلیس آلبرتا تا کنون 9 ماشین پلاک آمریکا که قصد رفتن به آلاسکا را داشته اند، به دلیل توقف در شهر توریستی بنف 1200 دلار جریمه شده اند.

البته از اواخر جولای کانادا با سختگیری بیشتر، خودروهای عازم آلاسکا را ملزم به استفاده از یک تگ مخصوص کرد که ماشین آنها را از سایر ماشین ها متمایز می کند.

همچنین، به گفته پروفسور لی، کانادایی ها هنوز اجازه دارند برای گذراندن تعطیلات از کشور خارج شوند و هر چند مقامات بهداشت و سلامت مردم را از سفرهای غیر ضروری منع می کنند، اما تشخیص این مسئله را به عهده خود آنها گذاشته اند. این در حالی است که در دوران پاندمی هیچ سفری خالی از ریسک نیست. به ویژه اینکه کانادا نظارت دقیقی بر رعایت قوانین قرنطینه در بازگشت از سفرهای خارجی ندارد و پلیس برخی از این قانون شکنان را دستگیر و 1000 دلار جریمه کرده است.

در سه هفته اول آگوست 3.2 درصد آمار ابتلا به سفرهای خارجی نسبت داده شد.

هفته گذشته دکتر ترزا تم، افسر ارشد سلامت کانادا گفت دولت در حال بررسی جایگزین کردن انجام تست از مسافران ورودی به جای الزام به قرنطینه است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست