Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / مقالات / املاک و مسکن / پیگیری موشکافانه تخلفات مالیاتی در بازار مسکن از سوی وزارتخانه مربوطه

پیگیری موشکافانه تخلفات مالیاتی در بازار مسکن از سوی وزارتخانه مربوطه

با اعلام اخیر وزارت مالیات بر درآمد دولت مرکزی مبنی بر شناسایی 100 میلیون دلار مالیات بیشتر در ارزیابی مجدد، آشکار است که این دولت به شدت در پی،  گیر انداختن کسانی می باشد، که در بازار مسکن تورنتو و ونکوور از زیر بار مالیات فرار می کنند. در عین حال برخی از کارشناسان حوزه مالیات و دست اندرکاران این بازار بر این باورند، که این تازه ابتدای کار وزارتخانه مورد اشاره درباره به دام انداختن افرادی می باشد، که سال هاست دست به تقلب های مالیاتی می زده اند.

از دیگر سو اینکه کانادایی ها به سبب تخلف مالیاتی محکوم شوند و به زندان بیفتند، نادر است. کمااینکه در برهه مالیاتی یک ساله بین آوریل 2016 و مارس 2017 از حدود 29 میلیون مورد پر کردن فرم های مالیاتی مربوطه، تنها 37 مورد – یعنی حدود 0.0001 درصد- به محکومیت منجر شده اند. حال آن که در سال 2016 این میزان در آمریکا 0.001 درصد بود.

اما در دو سال اخیر از چگونگی رفتار وزارت مالیات بر درآمد دولت مرکزی کانادا این پیام دریافت می شود: ما داریم توجه می کنیم، و مخاطرات مالی واقعی هستند.

کمااینکه این وزارتخانه در آخرین هفته ماه مه با صدور بیانیه ای، چکیده تلاش های به اجرا در آوردن قوانین مربوطه را منتشر کرد. براساس این بیانیه از سال 2015 به این سو در حوزه ملک و املاک 592 میلیون دلار مالیات پرداخت نشده کشف شده است. در سال اخیر نیز 102 میلیون و 600 هزار دلار دیگر از این دست ارزیابی مجدد، و 19 میلیون و 200 هزار دلار جریمه مالیاتی برای اظهارات دروغین در نظر گرفته شده است. این میزان از سال 2015 به این سو، سر به 43 میلیون و 700 هزار دلار می زند.

در حال حاضر دولت همه ساله 10 هزار مورد در پیوند با ملک و املاک را مورد بازبینی قرار می دهد، و این کار تا یافتن متخلفان ادامه می یابد. بگونه ای که حتی امکان دارد فرم های تحویل داده شده تا چهار سال پیش نیز، مورد بازبینی قرار بگیرند.

جرمی گیو سخنگوی مطبوعاتی دفتر دیان لبونثیلر وزیر مالیات بر درآمد دولت مرکزی، در این پیوند می گوید: البته این وزارتخانه همواره در بخش ملک و املاک حضور داشته است. اما ما در راستای نگرانی های فزاینده درباره تخلف های قانونی، بر تمرکز خود بر این بخش افزوده ایم. (زیرا) در خلال چند سال اخیر عوامل اقتصادی در کلانشهر تورنتو و بخشی از استان بریتیش کلمبیا که در آن بازارهای از پیش گرانبها که با افزایش سریع بهای ارزش ملک و املاک نیز توأم شده اند، سبب بالا رفتن مخاطرات عدم رعایت قوانین مربوطه در حوزه ملک و املاک گشته اند.

از دیگر سو در یکی از برهه های زمانی پیشین برخی متخلفان توانسته اند، در بخش واحدهای واقع در مجتمع های مسکونی و قطارخانه ها (از هر دو طرف متصل به خانه های کناری)، صاحب چند ملک بشوند، و بدون اعلام مالیات های مربوطه آنها را بفروشند. اینک شمار زیادی از اینگونه افراد دارند متوجه می شوند، که وزارتخانه مذکور در بخش اجرای قوانین مربوطه، دارای ابزاری نیرومند است. کمااینکه می تواند از طریق پیگیری معاملات به ثبت رسیده و یا سایر منابع اطلاعاتی، نقل و انتقالات مشکوکی را که به ثبت نرسیده و یا مالیات شان اعلام      نشده اند، شناسایی کند، و در ادامه پرونده مالیاتی مربوطه را مورد بازبینی قرار دهد. فراتر اینکه در مواردی که از نظر این وزارتخانه مشکوک به نظر برسند، می تواند شرکت های ساخت و ساز، آب، برق، و گاز، بانک ها، و ارائه دهندگان خدمات ارتباط از راه دور را وادار کند، که اطلاعات در پیوند با ملک و املاک مشکوک را به آن ارائه بدهند.

از آنجاکه سیستم دریافت مالیات بر درآمد در کانادا براساس اعتماد به شهروندان و برمبنای اظهارات آنها در فرم های مربوطه می باشد، در صورت تخلف و یا موارد مشکوک، این شهروندان هستند که باید ثابت کنند، از قوانین مربوطه تخطی ننموده اند. در عین حال بیشتر صاحب خانه ها می دانند در صورتی که ملک و املاک تازه خریداری شده زیر عنوان محل اقامت اصلی خود را در کمتر از یک سال بفروشند، امکان دارد لازم شود برای 50 درصد از سود حاصله مالیات بپردازند. اما اگر خود وزارتخانه مذکور متوجه شود که مالک در این ملک زندگی نمی کرده و آن را تنها به عنوان سکونت خریده و فروخته است، این روند را به عنوان درآمد کاری ارزیابی می کند، و برای 100 درصد سود به دست آمده از طریق چنین معاملاتی مالیات در نظر می گیرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *