صفحه اصلی / اخبار / پیش بینی افزایش اندک قیمت مسکن و کاهش میزان فروش در تورنتو

پیش بینی افزایش اندک قیمت مسکن و کاهش میزان فروش در تورنتو

تورنتو- کارشناسان هیئت املاک و مستغلات تورنتو (TREB)، برای سال جاری افزایش اندک قیمت مسکن (از میانگین 822 هزار و 681 دلار در سال گذشته) و در عین حال کاهش میزان فروش در بازار مسکن تورنتو برای دومین سال پیاپی را، پیش بینی می کنند.

تعداد واحدهای فروخته شده طی سال 2017 (با 92 هزار و 394 واحد)، 18 درصد از میزان فروش در سال 2016 پایین تر بود. هیئت املاک و مستغلات، فروش 85 هزار تا 95 هزار خانه در انواع مختلف مسکن، از خانه های مستقل گرفته تا کاندو را پیش بینی کرده اند. یکی از دلایل کاهش میزان فروش، انصراف بسیاری از خریداران، بخصوص خریداران بار اول اعلام شده است. در گزارش TREB آمده است: خریداران بار اول می توانند تا تصمیم گیری در مورد خرید خانه و پیدا کردن خانه مورد نظر، در خانه یا آپارتمان اجاره ای خود باقی بمانند.

TREB، میانگین قیمت خانه در سال جاری را بین 800 هزار تا 850 هزار دلار پیش بینی کرده است. اما برخی از انواع مسکن، بخصوص کاندو، عملکرد بهتری خواهند داشت. تقاضای بالا برای مسکن مقرون به صرفه، ممکن است سبب افزایش دو رقمی درصد افزایش قیمت  کاندو در مقایسه با خانه های مستقل گران تر بشود.

افزایش نرخ جمعیت به دلیل افزایش مهاجرت و همچنین اشتغالزایی، همچنان سبب افزایش میزان تقاضا برای مسکن خواهد شد. اما در مقابل، ادامه روند افزایش نرخ بهره و مقررات سختگیرانه تر برای دریافت وام، می تواند برخی از متقاضیان خرید را دلسرد و ناامید کند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *