صفحه اصلی / اخبار / پیشنهاد ترامپ برای درمان رایگان کودک بیمار

پیشنهاد ترامپ برای درمان رایگان کودک بیمار

Leeza

واشنگتن- در پی صادر شدن حکم یک دادگاه اروپایی مبنی بر جدا شدن چارلی گارد، نوزاد به شدت بیمار انگلیسی از دستگاه تنفس مصنوعی بر خلاف میل والدین اش، دونالد ترامپ و پاپ به این تصمیم واکنش نشان دادند.

پاپ فرانسیس در توییتر نوشت: دفاع از جان انسان ها، بخصوص هنگامی که بیمار و زخمی است، وظیفه ایست که خداوند به همه محول کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایتالیایی ANSA، مقامات بیمارستان متعلق به واتیکان در ایتالیا از همتایان خود در بیمارستان Great Ormond Street Hospital لندن خواسته اند که احتمال انتقال چارلی 10 ماهه به رم را بررسی کنند.

از سوی دیگر، دونالد ترامپ نیز با انتشار پیام در توییتر، آمادگی آمریکا برای ارائه کمک به چارلی کوچولو و خانواده اش را اعلام کرد.

چارلی که 4 جولای 11 ماهه شد، مبتلا به یک عارضه ژنتیکی نادر می باشد که سبب ایجاد شدن آسیب مغزی شده و قدرت حرکت دادن دست و پا، غذا خوردن و تنفس بدون کمک دستگاه تنفس مصنوعی را از بیمار سلب می کند.

در پایان یک مجادله قانونی دشوار و تاثر برانگیز، دادگاهی در انگلستان به جدا کردن چارلی گارد از دستگاه تنفس مصنوعی حکم داد. اما والدین او اصرار داشتند که روش درمانی که بصورت آزمایشی در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد می تواند به پسرشان کمک کند. با اعتراض آنها به حکم دادگاه، پرونده به دادگاه حقوق بشر اروپا ارائه شد ولی قضات دادگاه از رسیدگی به پرونده امتناع کرده و حکم دادگاه بدوی را لازم الاجرا اعلام کردند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *