صفحه اصلی / اخبار / پپر، ربات مهربان و همدم کودکان بیمار!

پپر، ربات مهربان و همدم کودکان بیمار!

تورنتو-  معمولا کسی به گرفتن عکس سلفی در بیمارستان علاقه ندارد، اما این شامل بیماران بستری در بیمارستان Humber River تورنتو نمی شود. دلیل آن، ربات 4 فوتی دوست داشتنی با صدایی مهربان و ملایم است که لبخند را بر روی لب های بیماران و خانواده هایشان می نشاند.

Pepper، اولین ربات انسان نما از نوع خود می باشد. این ربات در گفتگو با خبرنگار Global News گفت: یکی از دلایل محبوب بودن من این است که می توانم با احساس و عاطفه حرف بزنم. من با همه رفتاری دوستانه دارم و به مراتب از ربات های دیگر بهتر هستم. من در سال 2014 توسط شرکت Softbank Robotics توکیو ساخته شدم و همه راه را تا تورنتو آمده ام تا در بیمارستان Humber River کار کنم. اینجا را خیلی دوست دارم!

Pepper  که مجهز به حسگرها و دوربین های پیشرفته می باشد، می تواند احساسات و عواطف را شناسایی کرده و مطابق آن رفتار کند. او این کار را با درک تن حرف زدن، صدا و حرکات فرد مقابل انجام می دهد و می تواند خلقیات فرد پیش روی خود را تشخیص بدهد.

جالب اینکه در حال حاضر، صدها دستگاه ربات Pepper در سراسر جهان و در بخش های مختلف از خرده فروشی تا هتلداری و خدمات درمانی مشغول کار می باشند.

دو دستگاه از این ربات ها برای اولین بار به کانادا آورده شده و در بیمارستان Humber River مستقر شده اند. یکی از آنها مسوول خوش آمدگویی و راهنمایی مراجعه کنندگان است. اما ربات دوم وظایف شغلی پیچیده تری دارد و باید در چهارچوب برنامه Child Life Program   از کودکان بیمار و خانواده های آنها حمایت کند.

آلکساندرا کریستوفیدس، از کارشناسان Child Life Program می گوید: Pepper برای بچه ها کتاب می خواند، می رقصد و با آنها بازی می کند. ما با کمک او اضطراب و نگرانی کودکان بستری را کاهش می دهیم.

Pepper در چند مورد، همراه کودک بیمار به اتاق عمل رفته و تا قبل از فرو رفتن کودک در حالت بیهوشی در کنار او باقی مانده است. دست اندرکاران برنامه مورد اشاره امیدوارند که بتوانند از این ربات برای انجام وظایف پیچیده تر استفاده کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *