اخباراخبار جهان
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – چهارشنبه ۲۷ مارچ ۲۰۱۹

بنزین گران می شود

در پی اعمال مالیات کربن توسط دولت لیبرال ترودو از دوشنبه 1 آوریل، قیمت بنزین در انتاریو لیتری 4.42 سنت افزایش می یابد. این افزایش با احتساب مالیات HST، 5 سنت در ازای هر لیتر خواهد بود.
بهای گاز طبیعی نیز در انتاریو 3.9 درصد در ازای هر متر مکعب افزایش می یابد. این نرخ در سال 2020، به میزان 5.9 سنت و در سال 2021 به میزان 7.8 سنت افزایش خواهد یافت.

فرار جوان چینی از دست آدم ربایان در تورنتو

وانژن لو، دانشجوی 22 ساله چینی که بعد از ظهر شنبه گذشته توسط 4 مرد نقابدار از پارکینگ ساختمان محل زندگی اش ربوده شد، صحیح و سلامت پیدا شد. به گزارش پلیس، لو پس از فرار از اسارت، خود را به خانه یکی از ساکنان شهر Doe Lake road رساند و تقاضای کمک کرد. صاحبخانه نیز با پلیس تماس گرفت. لو سپس برای معاینات پزشکی و احراز اطمینان از سلامت اش به بیمارستان منتقل شد. همانطور که در خبرهای دیروز آمد، پلیس مرد 35 ساله ساکن تورنتو را به ظن ارتباط با آدم ربایی بازداشت کرد ولی ساعتی بعد بدون وارد کردن اتهام رسمی آزاد نمود. علیرغم پیدا شدن لو، آدم ربایان همچنان فراری می باشند. پلیس به تحقیقات خود جهت شناسایی محل اختفای آنان ادامه خواهد داد.

آغاز محاکمه گروگان سابق کانادایی در افغانستان به اتهام آزار جنسی همسرش

جاشوا بویل، گروگان سابق کانادایی که به همراه همسر آمریکایی اش کتلین کولمن و فرزندانشان 5 سال در اسارت شبه نظامیان گروه حقانی در افغانستان بود، پس از آزادی به همراه همسر و فرزندانش به کانادا بازگشت. اما مدتی بعد به اتهام سوء استفاده و آزار جنسی و همچنین زندانی کردن و وادار کردن یک فرد به مصرف داروی خواب آور، بازداشت شد. محاکمه بویل از سه شنبه 26 مارچ آغاز شده است. در اولین جلسه دادگاه نوار ضبط شده از تماس دسامبر 2017 بویل با 911 پخش شد. او در این تماس مدعی شد که همسرش از ناراحتی روحی رنج می برد و در حالت عصبی خانه را ترک و تهدید به خودکشی کرده است. همین تماس، پلیس را به منزل بویل کشاند و نهایتا به بازداشت او منجر شد. بویل کلیه اتهامات وارده را رد کرده است. اما کتلین کولمن با تهیه استشهادنامه مدعی شد که قصد فرار از دست همسر آزارگرش را داشت که بارها او را به مرگ تهدید کرده بود.

فرود اضطراری هواپیمای بوئینگ 737 هواپیمایی Southwest به دلیل نقص فنی در موتور

هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 متعلق به شرکت Southwest، سه شنبه 26 مارچ، دقایقی پس از پرواز از فرودگاه بین المللی اورلاندو دچار نقص فنی شده و مجبور به فرود اضطراری شد. این پرواز (بدون مسافر) قرار بود از مقصد اورلاندو به فرودگاه لجستیکی در Victorville کالیفرنیا انجام شود. همانطور که می دانید در پی سقوط دو فروند بوئینگ 737 در فاصله چند ماه از یکدیگر و کشته شدن صدها مسافر، مقامات آمریکایی پرواز این هواپیماها را ممنوع اعلام کردند. به این ترتیب به شرکت های هواپیمایی اجازه داده شد با انجام پرواز بدون مسافر، هواپیماها را به فرودگاهی دیگر منتقل کنند. Southwest قصد انجام این کار را داشت که با مشکل روبرو شد. خوشبختانه با اقدام به موقع خلبان و کادر پرواز، هواپیما به فرودگاه اورلاندو بازگردانده شد.

جریمه ده ها میلیون دلاری سازمان زندان های کانادا بابت حبس محکومین در سلول انفرادی

قاضی یکی از دادگاه های انتاریو با صدور حکم بر علیه سازمان زندان های کانادا، این نهاد را به پرداخت ده ها میلیون دلار خسارت بابت حبس کردن زندانی بیمار روانی در سلول انفرادی، ملزم نمود. این سومین بار طی یک سال گذشته است که سازمان زندان ها به دلیل نگهداری بیش از 22 ساعته این زندانیان در سلول انفرادی، به پرداخت جریمه محکوم می شود. در همه موارد قبلی، دادگاه حبس حداقل 2 هزار زندانی مبتلا به اختلال روانی در سلول انفرادی را ناقض ماده 7و 12 قانون اساسی کانادا تشخیص داد. سازمان زندان ها هم اکنون به پرداخت 20 میلیون دلار به شاکیانی بیش از 30 روز را در حبس انفرادی بسر بردند، محکوم شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0