اخبار
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان , شنبه ۱۳ آپریل

جریمه تا 10 هزاردلاری پمپ بنزین هایی که برچسب مالیات کربن را در معرض دید قرار ندهند

یکی از مفاد نخستین بودجه دولت نخست وزیر داگ فورد جریمه تا 10 هزاردلاری برای شرکت های مربوط به پمپ بنزین هایی است، که برچسب حکم این دولت در مورد بهای مالیات کربن را در معرض دید قرار ندهند. در این بخش از بودجه با اشاره به قانون موسوم به شفافیت مالیات کربن دولت مرکزی، خواسته شده این برچسب ها روی تک تک پمپ ها نصب شوند و نشانگر این باشند، که این دولت 4.4 سنت به بهای هر لیتر بنزین افزوده است. افزایشی که تا 2022 به 11 سنت در هر لیتر می رسد.
میزان جریمه روزانه برای افراد تا 500 و در صورت ادامه تخلف 1000، و برای شرکت ها به ترتیب تا 5 و 10 هزار دلار خواهد بود.

ادامه آب و هوای زمستانی در استان انتاریو: برف، باران، و احتمال طوفان

به گفته دکتر داگلاس گیلهام کارشناس هواشناسی شبکه تلویزیونی آب و هوا در حالی که در روزهای پنجشنبه و جمعه در بخش شمالی استان انتاریو برف و در قسمت جنوبی باران بارید، امروز/ شنبه دمای هوا ملایم خواهد بود. بگونه ای که اهالی بیشتر بخش جنوبی استان می توانند انتظار شرایط هوای دلچسب بهاری، آسمان آفتابی، و دمای بالاتر از متوسط فصلی را، داشته باشند.
اما از روز یکشنبه دما دوباره به شکلی چشمگیر کاهش می یابد. بگونه که در برخی نقاط افت آن سر به 10 درجه سانتیگراد خواهد زد. همچنین احتمال طوفان بعدی وجود دارد. در صورت تحقق چنین احتمالی، بادهای تند و بارش شدید باران و احتمال تغییر آن به برف، و همچنین رعد وبرق مخاطرات اصلی می باشند. بگونه ای که به موازات کاهش دمای هوا در برخی از نقاط شمالی استان، 5 تا 10 سانتیمتر و شاید حتی بیشتر برف خواهد بارید.

احتمال حذف تغییر ساعات فصلی در استان انتاریو

مری- فرنس لالونده نماینده مجلس استان انتاریو لایحه ای زیر عنوان پشتیبانی از تابش آفتاب را تقدیم این مجلس کرده، که در صورت تصویب جلو و عقب کشیدن یک ساعته وقت رسمی حذف خواهد شد. در عین حال ساعت کنونی (بهاری- تابستانی) شکل دائمی خواهد گرفت. به عبارت دیگر هشتم مارس 2020 آخرین روزی خواهد بود، که در استان ما زمان یک ساعت جلو کشیده خواهد شد.
استان های منی توبا و بریتیش کلمبیا هم، در پی روشی مشابه هستند. در عین حال استان سسکچوان هرگز ساعت خود را تغییر نداده است.

نیاز به دست کم 20 هزار نیروی کاری نوین برای ادامه برق رسانی به کشور

بر اساس گزارش نوین کارگزینی سازمان برق کانادا تا سال 2022 صنعت برق کشور نیاز به 20 هزار و 500 نیروی کاری جدید دارد، تا بتواند سیستم خدمات موجود را حفظ کند. به گفته میشل برانیگان رئیس هیئت مدیره این سازمان استخدام چنین نیرویی جنبه حیاتی دارد.
در حال حاضر 107 هزار نفر مستقیما برای صنعت برق کشور کار می کنند. اما زنان تنها یک چهارم، اقلیت های مرئی یک دهم، و افراد زیر 25 سال کمتر از یک بیستم آنها را تشکیل می دهند. یعنی اعداد و ارقامی که به هیچ روی نماد تنوع کنونی کانادا نیستند.
اکثریت کارکنان نوین جایگزین نیروی کاری سن وسال دارتر می شوند. اما افزایش نیاز به برق بیشتر به سبب گسترش لوازم الکترونیکی، خودروهای برقی، و سیستم های دیجیتال، دیگر دلیل استخدام نیروی کاری بیشتر است.
در عین حال تصدی بسیاری از سمت ها به آموزش اساسی افراد مربوطه نیاز دارد.

محکوم کردن دولت استان انتاریو از سوی وکلای دعاوی به سبب کاهش اعتبارات مالی مربوطه

در نخستین بودجه دولت استان انتاریو اعتبار مالی اختصاص داده شده برای سال آینده به اداره موسوم به کمک های قانونی انتاریو، کاهش 133 میلیون دلاری و یا معادل تقریبا 30 درصدی نشان می دهد. بخش مربوطه در بودجه نیز آشکارا نشانگر آنست، که اعتبار مالی اختصاص داده شده به بخش مربوطه در نهایت 164 میلیون دلار در سال کاهش پیدا می کند. این روند از سال مالی 2021- 2022 آغاز می شود.
چنین کاهش چشمگیری سبب اعتراض وکلای دعاوی پناهجویان و دو نهاد موسوم به جامعه حقوق قضایی استان و جامعه حرفه ای های متحد (که نماینده 350 وکیل دعاوی استان است) شده است. این افراد و نهادها هشدار داده اند از آنجا که چنین تغییراتی شامل کاهش دوسومی بودجه اداره کمک های قانونی انتاریو برای پناهجویان و مهاجران هم می شود، سبب می گردد نیازمندترین و آسیب پذیرترین قشر استان نتواند در دادگاه ها وکلایی مناسب داشته باشد. بااینهمه ویک فدلی وزیر اقتصاد و دارایی دولت مورد اشاره می گوید، که این تغییرات برای امروزی کردن سیستم قضایی درنظر گرفته شده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان