اخباراخبار جهان
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – سه شنبه ۱۹ مارچ ۲۰۱۹

دمای هوای تورنتو آخر این هفته 12 درجه گرم بهاری

اینطور که به نظر می رسد بالاخره می توانیم با سوز و سرما خداحافظی کنیم. پس از گذراندن زمستان سرد و پربرف برای اولین بار دمای هوای تورنتو با آغاز رسمی فصل بهار، دو رقم بالای صفر خواهد بود.
به پیش بینی Weather Network، دمای هوا تا جمعه بین 6 تا 8 درجه سانتیگراد بالای صفر نوسان خواهد داشت. اما آخرهفته گرم و بهاری در انتظارمان می باشد. دمای هوا روز شنبه 9 درجه و یکشنبه 12 درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

بازداشت کمال بدری، مظنون به قرار دادن دو بسته مشکوک در ایستگاه ساب وی

در پی مختل شدن کار ساب وی تورنتو، به دلیل کشف شدن بسته های مشکوک در ایستگاه Broadview تورنتو و بسته شدن ایستگاه به مدت چند ساعت طی دیروز و امروز، پلیس مظنون احتمالی را کمال بدری 53 ساله ساکن تورنتو معرفی کرده و تحت تعقیب قرار داد. طبق آخرین خبر، نامبرده بازداشت شده است.
در پی پیدا شدن این بسته ها، ایستگاه از مسافران تخلیه شد و چندین دستگاه اتوبوس شاتل برای انتقال مسافران بین Pape و Castle Frank اختصاص یافت.
.

اینترنت پرسرعت تا سال 2030، وعده انتخاباتی دولت لیبرال

بیل مورنو، وزیر دارایی کانادا در لایحه بودجه که بعد از ظهر امروز به مجلس ارائه می شود، برنامه توسعه شبکه اینترنت در سراسر کشور را در نظر گرفته است و برنامه چند ساله ای برای قرار دادن اینترنت پرسرعت در دسترس کانادایی های ساکن مناطق شهری و دور افتاده، تا سال 2030 را تدوین کرده است. بودجه اجرای این برنامه از سوی دولت و همچنین بخش خصوصی تامین خواهد شد. هدف دولت فراهم کردن امکان مشارکت ساکنان مناطق غیر شهری در اقتصاد مدرن و همچنین امکان کار از خانه اعلام شده است.

نیوزیلند قوانین مربوط به مالکیت اسلحه را سختگیرانه تر می کند

در پی حمله مسلحانه به دو مسجد شهر Christchurch که به کشته شدن 50 نمازگزار انجامید، جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند قول اصلاح قوانین مربوط به اسلحه طی 10 روز آینده را داد. آردرن گفت که اعضای هیئت دولت در مورد لزوم سختگیرانه تر کردن قانون اتفاق نظر دارند، اما جزئیات اصلاحیه بایستی تدوین شود. به گفته نخست وزیر، مهاجم از 5 قبضه اسلحه شامل 2 اسلحه نیمه اتوماتیک که با مجوز اسلحه معمولی خریداری شده بود، استفاده کرد.
آردرن، همچنین قول انجام تحقیقات در مورد نقش احتمالی سازمان اطلاعات و امنیت نیوزیلند در پیشگیری از این حملات را داد.

عذرخواهی نخست وزیر سابق کانادا بابت دختر کوچولو خواندن نماینده مجلس

برایان مالرونی، نخست وزیر سابق کانادا، رسما بابت دختر کوچولو خواندن نماینده سابق حزب محافظه کار در مجلس، عذرخواهی کرد. مالرونی در مصاحبه یکشنبه شب خود با Radio Canada، در مورد آماندا سیمارد که به نشانه اعتراض به لغو خدمات فرانسوی زبان از سوی دولت انتاریو، جناح محافظه کار مجلس را ترک کرد، گفت: دخترم کارولین مالرونی (دادستان کل انتاریو و وزیر امور فرانسوی زبانان) بهترین مدافع فرانسوی زبانان انتاریو خواهد بود. کار دختر کوچولویی که از سمت خود استعفا داد، تمام شد. کارولین اینجاست و می تواند از منافع فرانسوی زبانان دفاع کند.
سیمارد در واکنش به اظهارات مالرونی گفت: او کارهای بزرگی برای کانادا انجام داده است. اما اظهاراتش در یک جامعه طرفدار تساوی انسان ها جای ندارد.
مالرونی ضمن عذرخواهی تاکید کرد که قصد توهین به وی را نداشت و واژه فرانسوی p’tite fille که در سخنانش به کار برد به معنای زن جوان است و نه دختر کوچولو.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0