اخباراخبار کانادا

پلیس انتاریو هشدار داد: افزایش کلاهبرداری به بهانه فروش سگ ها

 

به نقل از blogto

تابستان امسال که دیگر نمی توان به مسافرت های دور رفت و باید فاصله گذاری را هم رعایت کرد، وقت مناسبی برای پذیرفتن سرپرستی یک سگ خوشگل و با نمک است.

اگر چنین قصدی دارید پیش از اینکه آنلاین پول این همخانه جدید را بپردازید، خیلی دقت کنید. بازرسان واحد جرائم مالی منطقه دورهام اعلام کرده اند موارد کلاهبرداری در خرید و فروش سگ ها از ماه ژانویه افزایش یافته است. آنها به مردم انتاریو توصیه کرده اند برای اینکه فریب کلاهبرداران را نخورند، پیش از اقدام به خرید، بسیار دقت کنند.

در گزارش این بازرسان آمده: در سال 2020، 15 مورد گزارش به دستمان رسیده که افراد با دیدن آگهی فروش یک سگ پول آن را پرداخته اند اما هیچوقت حیوان برای آنها فرستاده نشده است. 

 

 

در برخی موارد حتی فرد کلاهبردار هزینه حمل و نقل، گمرک و همچنین هزینه های پزشکی حیوانی را که اصلا وجود نداشته نیز از خریدار دریافت کرده است. به گفته بازرسان، کلاهبرداران معمولا با استفاده از عکس و فیلم سگ های بانمک و دوست داشتنی، و اعلام قیمت های بسیار پایین، افراد را به دام می اندازند. اکثر آنها نیز ادعا می کنند به خارج از کشور سفر کرده اند. 

در یک مورد فرد مالباخته بیش از 1800 دلار خود را از دست داد.

پلیس به مردم توصیه کرد برای خرید حیوانات خانگی حضوری اقدام کنند و یا تا پیش از دریافت آن، اقدام به پرداخت پول یا وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در سایت های ناشناس نکنند. مردم همچنین می توانند عکس حیوان را سرچ کنند تا مطمئن شوند در پرونده های کلاهبرداری یا در وبسایت های دیگر از آن استفاده نشده است. 

پلیس می گوید: با فروشنده تماس بگیرید و شخصا با او صحبت کنید. کلاهبرداران معمولا از پاسخ دادن اجتناب می کنند. سعی کنید از پرورش دهندگان معتبر خرید کنید، و در آگهی های اینترنتی  اگر دیدید قیمت درخواست شده برای حیوان خیلی پایین است، به درستی آن شک کنید

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!