مقالاتمقالات اجتماعی

پس از سقط‌های مکرر: یک زن آمریکایی، شش قلو به دنیا آورد

روز گذشته، زنی در ایالت <آلاباما>ی آمریکا، شش فرزند دیگر نیز به جمع سه‌ فرزندی که داشت، افزود و یک شش‌قلو به دنیا آورد. خانم <کورتنی والدراپ> و شوهرش <اریک> که هر دو 35 سال دارند، در عرض 4 دقیقه و در یک زایمان، صاحب سه دختر و سه پسر شدند و با سه فرزند پسری که پیشتر داشتند، شمار فرزندان شان را به 9 نفر رساندند.

این زوج، که از دوران مدرسه راهنمایی عاشق هم بوده‌اند، می‌گویند آنها همیشه یک خانواده‌ بزرگ می‌خواسته‌اند، اما هنگامی که دکتر شش نطفه را در رحم <کورتنی> نشخیص داده، بسیار شگفت‌زده شده‌اند. پس از آن بهت‌زدگی آغازین، ترسی به سراغ این زوج آمد که از احتمال دشواری‌ها برای بارداری و زایمان چندقلوها ناشی می‌شد.

اما آنچنان که پست‌های خانوادگی این زوج، در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند، هر شش نوزاد، گریان و بدون مشکل به دنیا آمده و سلامت هستند. این خبر، برای این زوج که از زمان به دنیا آمدن نخستین پسرشان <سیلور> در سال 2008، با سقط جنین‌های پرشمار و دردآور روبرو بوده‌اند، امید و آرامش به ارمغان آورده است. این زوج، پس از روبرو شدن با این مشکل، درمان ناباروری را آغاز کردند که به آنها نخستین دوقلوهایشان را که پسر بود، داد. این دو کودک <ویل> و <بریج> نام گرفته‌اند و اکنون پنج سال دارند. پس از این <کورتنی> چهارمین فرزندش را نیز سقط کرد و پزشک او، میزان داروهای درمان ناباروری را برای او کاهش داد. کاهش این داروها، به این معنی بود که شانس این مادر، برای باروری همزمان با چند نطفه، پایین می‌آمد، گرچه دوقلوهای او به همین روش به دنیا آمده بودند.

<کورتنی> که آموزگار کلاس اول دبستان است، در گفتگو با مجله‌ People می‌گوید: <این خیلی آزاردهنده بود که من می‌توانستم باردار شوم، ولی نمی‌توانستم نطفه‌ها را حفظ کنم. بسیار ناراحت کننده بود. ما پیشتر هم این تجربه را از سر گذرانده بودیم و من می دانستم که مشکل پزشکی که دارم، علت اصلی این سقط جنین‌ها است>.

در ماه جون، پزشکان از شکم <کورتنی> سونوگرافی تهیه کردند و تکنسین‌ها گفتند که در رحم او، صدای تپش شش قلب مختلف را شنیده‌اند. این موضوع، هم می‌توانست دلیلی برای شادی و جشن باشد و هم نگرانی، زیرا خطر بسیار بالایی وجود دارد که نوزادان چندقلو، و به ویژه شش قلو، پیش از موعد به دنیا بیایند. مادرانی که همزمان چند جنین را در رحم خود دارند، در بسیاری از موارد، در هنگام زایمان مجبور به استفاده از سزارین می‌شوند. افزون بر این، این مادران، نسبت به سایر زنان باردار، بیشتر در خطر حمله‌ قلبی، و یا ابتلا به فشار خون بالا، دیابت بارداری و عفونت مجرای ادرار هستند.

پزشکان به این دلایل، به <کورتنی> و شوهرش پیشنهاد عمل <کاهش گزینشی> را ارائه دادند. این روش، یک عمل جراحی است که در آن شمار نطفه‌های موجود در رحم به وسیله از بین بردن برخی از آنها کاهش یافته و در عوض، شانس زنده ماندن برای نطفه‌های برجای مانده، افزایش می‌یابد. اما این زوج، با استفاده از این روش مخالفت کرده و گفتند که ایمان شان به خداوند، آنها را راهنمایی خواهد کرد. <کورتنی> می‌گوید یکی از دلایل وحشت این زوج، بدن کوچک و ریزاندام بودن او بوده، اما هر دو آنها برای بزرگتر کردن خانواده‌شان هیجان زده بوده‌اند.

در هفته‌ یازدهم بارداری، <کورتنی> در فیسبوک خود نوشت که میزان کالری مصرفی‌اش یکی از بزرگ ترین نگرانی‌های اوست. دلیل این بود که پزشکان به او گفته بودند که باید میزان بسیار بالایی کالری مصرف کند تا خود و نوزادانش، سالم بمانند. او در فیسبوکش نوشت: <برایم دعا کنید که اشتهایم به من کمک کند تا بیشتر از همیشه غذا بخورم>.

 

در هفته‌ بیست و پنجم، <کورتنی> برای یک هفته در خانه بستری شد تا رشد نوزادان به تاخیر بیفتد. و 18 سپتامبر ساعت 1:48 دقیقه و 1:52 دقیقه‌ بعدازظهر، پس از 29 هفته، این شش قلو سرانجام به دنیا آمدند. این زوج، نام‌های <لیک برایر>، <بلو ولینگتون> و <تگ بریکر> را بر سه پسرشان و <ریورز مک‌کال>، <رین مک‌کوی> و <راولینگز مک‌کلین> را بر دختران شان نهادند.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0