فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

پرستار استیون هاوکینگ، به عدم مراقبت از او متهم شد

گزارش می‌رسد که خانم پاتریشیا داودی، پرستاری که مدت 15 سال برای استیون هاوکینگ، فیزیکدان درگذشته، کار می‌کرده، به خاطر اتهاماتی در زمینه عدم مراقبت از این دانشمند، مجوز کار خود را از دست داده است. این تصمیم در یک جلسه دادگاه غیرعلنی، و پس از آن گرفته شده که خانواده‌ این فیزیکدان، شکایتی بر علیه این پرستار و در مورد عدم تعهد او به وظایفش، تقدیم دادگاه کرده‌اند. دادگاه در پیامد دادخواست ارائه شده، همچنان تحقیقاتی را در زمینه کار این پرستار 61 ساله که اهل شهر Ipswitch در انگلستان است، آغاز کرده است.

دستور لغو پروانه‌ کاری خانم داودی، پس از ارائه شکایت علیه او و توسط شورای پرستاران و دایگان انگلستان (NMC)، گرفته شده که مسوول نظارت بر کار پرستاران این کشور هست. اما به خاطر سنگینی اتهاماتی که از سوی خانواده‌ هاوکینگ، به این پرستار وارد شده، و حساسیت دادگاه، خبرنگاران و مردم عادی از حضور در دادگاه رسیدگی به این شکایت منع شده‌اند. این نخستین باری است که خبر اتهامات یادشده، منتشر می‌گردد.

خانم داودی، در سال 2016 و دوسال پیش از آن که استیون هاوکینگ، در اثر شدت بیماری مغزی‌اش در سن 76 سالگی فوت کند، از کار پرستاری او، استعفا داده بود. او در زمان خروج از منزل هاوکینگ، از گفتگو با خبرنگاران در مورد دلایل خروجش خودداری کرده، و تنها به گفتن این بسنده کرده بود که ترک کردن این خانه، برایش دردآور بوده است.
آقای متیو مک‌کلیلاند، مدیر بخش صلاحیت حرفه‌ای NMC درباره برگزاری دادگاه غیرعلنی داودی می‌گوید: قوانین ما، به روشنی می‌گویند که دادگاه‌های تفهیم اتهام اینچنینی، باید در حضور مردم برگزار شوند. البته، در برخی از پرونده‌های ویژه مانند این مورد، از آنجا که نتیجه رای دادگاه به سلامت جسمی یکی از طرف‌های درگیر مربوط است، امکان برگزاری دادگاه غیرعلنی وجود دارد.

آخرین کتاب هاوکینگ، که پس از مرگش در سال گذشته منتشر شد، Brief Answers to Big Questions نام دارد که درگرفتن یک جنگ اتمی، حمله‌ بیگانگان فضایی و تغییرات اقلیمی را، برای آینده سیاره‌ زمین پیش‌بینی کرده است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *