صفحه اصلی / اخبار / پرستاران انتاریو مذاکره بر سر قرارداد جدید را نپذیرفتند!

پرستاران انتاریو مذاکره بر سر قرارداد جدید را نپذیرفتند!

تورنتو- اعضای انجمن پرستاران انتاریو، میز مذاکره بر سر قرارداد جدید را ترک کردند. 58 هزار پرستار RN که در بیمارستان های انتاریو مشغول کار هستند، در اعتراض به مفاد قرارداد اعتصاب نکرده اما به صورت علنی به وضعیت ناگوار سیستم درمانی، وضعیت بیمارستان ها و چالش هایی که پیش روی پرستاران و بیماران می باشد، اعتراض خواهند کرد.

پرستارانی که در بیمارستان های پر ازدحام و شلوغ انتاریو کار می کنند، مذاکرات 10 روزه بر سر مفاد قرارداد را ناتمام گذاشتند. زیرا مسوولین Ontario Hospital Association بیش از حد بر <کارایی> تاکید داشتند. ویکی مک کنا می گوید: این یعنی، کار بیشتر و سریع تر با نیروی انسانی کمتر! مجبور بودم دائم به آنها (مسوولین OHA) یادآوری کنم که خدمات درمانی با کارخانه فرق دارد و تولید و محصول ما مردم هستند. هنگامی که از مردم مراقبت می کنید، باید به مسایل با دید انسانی نگاه کنید. اما این بحثی نبود که آنها مایل به انجامش باشند.

از سوی دیگر مسوولین OHA با صدور بیانیه ای، از ناتمام ماندن مذاکرات ابراز تاسف کردند. در بخشی از این بیانیه آمده است: بیمارستان های سراسر انتاریو برای کار سخت و تعهد کارکنان خود ارزش قایل هستند. هدف ما حصول توافقی عادلانه و منعکس کننده چالش هایی است که امروزه بخش درمانی با آن روبرو است. مذاکرات در چنین جوی، هرگز آسان نبوده، اما ما همچنان برای حصول توافق تلاش خواهیم کرد.

طرفین مذاکره 26 و 27 فوریه با حضور <میانجی> با یکدیگر روبرو خواهند شد. مهلت قرارداد دو ساله پرستاران با OHA، اول مارچ به پایان می رسد.

OHA در دسامبر سال گذشته از دولت استان خواهان بودجه بیشتر شد. اریک هاسکینز، وزیر بهداشت و درمان انتاریو نیز قول آن را در طی شیوع فصل آنفلوانزا داد.

اما پرستاران انتاریو نگران کاهش مزایای خود بوده و خواهان افزایش حقوق هستند تا از نظر حقوق و دستمزد از پرستاران شاغل در سایر بخش های کانادا عقب نمانند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *