اخباراخبار جهان

پافشاری پاپ بر لزوم ارسال واکسن به کشورهای فقیر در پیام عید پاک

 

پاپ فرانسیس در پیام خود به مناسبت عید پاک بر لزوم تسریع توزیع واکسن کووید-19 به ویژه به کشورهای فقیر جهان پافشاری کرد و منازعات مسلحانه و هزینه های نظامی در دوران پاندمی را شرم آور خواند.

به نوشته RTE، پاپ در بخشی از پیام خود که معمولا به بیان مشکلات جهانی و دعوت به صلح می پردازد، گفت: پاندمی هنوز در حال گسترش است و بحران اجتماعی و اقتصادی به ویژه برای کشورهای فقیر همچنان پابرجاست. شرم آور است که در این شرایط جنگ های مسلحانه پایان نیافته  و همچنان برای تقویت قوای نظامی هزینه می شود.

پاپ که سال های گذشته برای حدود 100 هزار نفر در میدان سنت پیتر سخنرانی می کرد، امسال به دلیل پاندمی، داخل کلیسا و در حضور کمتر از 200 نفر سخنرانی خود را ایراد کرد که البته به صورت آنلاین برای ده ها میلیون نفر در سراسر جهان پخش شد.

پاپ فرانسیس در ادامه پس از تقدیر از کارکنان بخش سلامت، گفت: همه، به ویژه افراد آسیب پذیر، حق دارند به مراقبت های ضروری دسترسی داشته باشند و در جنگ با کووید، واکسن ابزاری ضروری است.

او افزود:. من از جامعه جهانی می خواهم، به نام مسئولیت جهانی، برای از بین بردن عوامل تاخیر در توزیع واکسن به ویژه به کشورهای فقیر متعهد شوند.

 

 

اخیرا گروه COVAX که از سوی سازمان ملل برای تهیه واکسن برای کشورهای فقیر تشکیل شده بود، نسبت به تاخیر در ارسال میلیون ها دوز واکسن به کشورهای نیازمند هشدار داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست