فرهنگ و هنرفیلم و سینما

ویلیام شاتنر نود ساله، خبر سفر فضایی خود را تایید کرد

ویلیام شاتنر، بازیگر نقش کاپیتان جیمز کرک در پیشتازان فضا، خبر سفر خود به فضا  را در ماه جاری در سن 90 سالگی تایید کرد. او با انجام این سفر عنوان مسن ترین فردی را که پا از کره زمین بیرون گذاشته است را از آن خود خواهد کرد. شاتنر 12 اکتبر با تور فضایی جف بزوس، در دومین سفر این فضاپیما همراه خواهد شد و سفرش را از مبدا غرب تگزاس آغاز خواهد کرد. بازیگر پیشکسوت در تایید خبر سفرش به فضا، و در حالی که عده ای آن را شایعه ای برای فروش بیشتر آلبوم جدیدش می دانستند، گفت: سال هاست که درباره فضا می شنوم اما این بار می خواهم خودم آن را ببینم. مثل یک معجزه است.

والی فانک 82 ساله، مسافر اولین پرواز فضاپیمای Blue Origin ، تا کنون مسن ترین فضانورد کره زمین بوده که به زودی شانتر رکورد او را خواهد شکست. جالب اینجاست که در اولین پرواز این فضاپیما، علاوه بر فانک، خود بزوس و برادرش، الیور دیمن 18 ساله که جوان ترین مسافر فضا تا کنون بوده است، نیز حضور داشتند. 

در سفر ماه اکتبر، یک مهندس سابق ناسا و کارمند فعلی Blue Origin شاتنر را همراهی خواهد کرد. این پرواز تنها 10 دقیقه طول خواهد کشید و تا 66 مایل اوج خواهد گرفت. 

بازار نوظهور و البته رقابتی سفرهای فضایی در حال حاضر سه مدعی دارد: جف بزوس با Blue Origin، ایلان ماسک با اسپیس ایکس و ریچارد برنسون با Virgin Galactic. باید منتظر ماند و دید کی رقبای جدیدی به این جمع اضافه خواهد شد!


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست