اخباراخبار کانادا

وفای به عهد داگ فورد؛ آبجوی ارزان در انتاریو  

تورنتو- داگ فورد، رئیس دولت محافظه کار انتاریو، هفته گذشته به مناسبت روز بین المللی آبجو، خبر از نظر خود مهمی را در توییتر منتشر کرد. در این پیام آمده است: ما دویست و شصت آبجوساز از بهترین سازندگان آبجو در جهان را داریم. مژده اینکه آبجوی ارزان به زودی به فروشگاه های انتاریو باز خواهد گشت! فورد معتقد است که آبجوسازان با بالا بردن قیمت آبجو در حق مصرف کنندگان انتاریویی اجحاف کرده اند. به همین دلیل بایستی از رقابتی شدن قیمت آبجو در استان، که در نهایت به سود مصرف کننده خواهد بود، حمایت کرد.

یکی از قول های داگ فورد در جریان مبارزات انتخاباتی، عرضه آبجوی ارزان در سطح استان بود. به نظر می رسد که فورد در کنار وعده به چند قول مهم انتخاباتی، از جمله لغو مالیات کربن و همچنین لغو برنامه درسی آموزش جنسی (مصوب دولت لیبرال) در مدارس دولتی انتاریو، به یکی دیگر از قول هایش نیز وفا کرده است.

هم اکنون، حداقل قیمت آبجو (با 5.6 درصد الکل یا کمتر) 1.25 دلار می باشد. یک کارتن 24 تایی Molson Canadian حدود 40 دلار برایتان تمام می شود. در حال حاضر مشخص نیست که آیا شرکت هایی مانند Molson مایل به کاهش قیمت یک کارتن آبجو به 24 دلار خواهد بود یا نه؟ کاهش قیمت آبجو به 1 دلار اجباری نیست. دولت برای تشویق آبجوسازان مشوق های غیرمالی در نظر گرفته است. به گفته داگ فورد، این شرکت ها می توانند محصولات خود را در بهترین قسمت فروشگاه های LCBO عرضه کرده و محصول شان را در مجله LCBO  تبلیغ کنند.

لازم به ذکر است که دولت لیبرال انتاریو در سال 2008، حداقل قیمت آبجو را از 1 دلار به 1.25 دلار افزایش داد. با توجه به افزایش هزینه تولید، از حقوق و دستمزد گرفته تا مواد اولیه و قوطی های آلومینیومی، مشخص نیست که چه تعداد از آبجوسازان از عرضه آبجوی 1 دلاری استقبال خواهند کرد.

با پایین آمدن قیمت آبجو در انتاریو از 27 آگوست، یکی از دغدغه های ذهنی مردم برطرف خواهد شد. اینطور فکر نمی کنید؟!

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *