اخباراخبار کانادا

وزارت بهداشت کانادا اولین آزمایش بالینی واکسن احتمالی کووید-19 را تائید کرد 

به گزارش سی تی وی نیوز، وزارت بهداشت و سلامت کانادا اولین آزمایش بالینی واکسن احتمالی کووید-19 را تایید کرد.

جاستین ترودو، نخست وزیر، روز شنبه اعلام کرد مقامات بهداشت و سلامت به مرکز واکسن شناسی کانادا در دانشگاه دالهوسی اجازه دادند آزمایشات بالینی واکسن مورد نظر را آغاز کند. ترودو گفت شورای تحقیقات کانادا با سازندگان این واکسن همکاری می کند تا در صورت موفقیت آزمایش ها، بتوانیم آن را داخل خاک کانادا تولید کنیم. ترودو در گزارش روزانه خود به خبرنگاران گفت: اگر آزمایش واکسن موفقیت آمیز باشد، خواهیم توانست آن را اینجا در کشور خودمان تولید و توزیع کنیم. 

وزارت بهداشت کانادا تا کنون برای 33 آزمایش بالینی درمان کووید-19 مجوز صادر کرده است. اما این آزمایش، اولین تلاش رسمی کانادا در یافتن واکسن این بیماری است. 

چند روز قبل هم اولین آزمایش آنتی بادی با مجوز وزارت بهداشت در کشور انجام شد. تست DiaSorin LIASON در ایتالیا و به منظور یافتن آنتی بادی کووید-19 در نمونه خون افرادی که یک بار مبتلا شده و بهبود یافته اند، ساخته شده است. 

دولت فدرال کانادا یک میلیارد دلار به تحقیقات پزشکی برای مقابله با کووید-19 اختصاص داده که از آن جمله می توان به 23 میلیون دلار برای حمایت از آزمایشات مقدماتی و بالینی واکسن و 29 میلیون دلار برای تولید واکسن، اشاره کرد.

 

 

با این همه، هرچند آزمایش بالینی واکسن یک گام رو به جلو است، هنوز تا دستیابی به واکسن راه زیادی باقی مانده است. ترودو گفت: تحقیق و توسعه کار زمان بری است و باید با دقت انجام شود، اما این قبیل خبرها امیدوار کننده است.

طبق قانون غذا و داروی کانادا واکسن ها در دسته داروهای بیولوژیک قرار می گیرند. تفاوت داروهای بیولوژیک با داروهای شیمیایی در این است که داروهای بیولوژیک از ارگانیسم های زنده تولید می شوند و به همین دلیل متغیرهای بیشتری نسبت به داروهای شیمیایی دارند که به کنترل و نظارت دقیق تری نیاز دارد.

آزمایش های بالینی واکسن بر روی انسان شامل 3 فاز است که در هر مرحله تعداد افراد شرکت کننده در آن بیشتر شده تا به صدها و یا هزاران نفر برسد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!