صفحه اصلی / اخبار / ورود کارولین مالرونی به کارزار انتخاب رهبر حزب محافظه کار انتاریو، با شعار تغییر مثبت

ورود کارولین مالرونی به کارزار انتخاب رهبر حزب محافظه کار انتاریو، با شعار تغییر مثبت

تورنتو- کارولین مالرونی 43 ساله، دختر نخست وزیر سابق کانادا، برایان مالرونی، پس از گمانه زنی های بسیار در مورد نامزدی احتمالی اش در رقابت های انتخاب رهبر جدید حزب محافظه کار انتاریو، بالاخره رسما وارد گردونه رقابت ها شد.

او در اولین گردهمایی انتخاباتی قول تغییر اساسی در حزب را داد، ولی در عین حال تاکید کرد که در شروع کار از برنامه انتخاباتی رهبر سابق حزب، حمایت می کند. زیرا این برنامه با توجه به نقطه نظرات کلیه أعضای حزب تدوین شده و حاوی قول سرمایه گذاری بیشتر در ساب وی تورنتو، کاهش مالیات بر درآمد و چندین قول دیگر می باشد.

مالرونی با دو رقیب به مراتب باتجربه تر در عرصه سیاست، یعنی کریستین الیوت، نماینده حزب محافظه کار در مجلس انتاریو و داگ فورد، عضو سابق شورای شهر تورنتو و برادر شهردار سابق، روبرو است. مالرونی قول داد که در صورت کسب مقام رهبری حزب و پیروزی در انتخابات استانی، مالیات بر درآمد را کاهش داده و مزایای نگهداری از کودکان را افزایش خواهد داد.

بیزنسمن سابق و وکیل باتجربه، با شرکت در اولین کارزار انتخاباتی اش، با لیزا ری، وزیر دولت محافظه کار سابق، به گفتگو نشست.

همانطور که می دانید در پی متهم شدن پاتریک براون، رهبر حزب محافظه کار پیشروی انتاریو به سوء رفتار جنسی و استعفای ناگهانی او، این حزب با بحران روبرو شده و مجبور است در فاصله چند ماه تا انتخابات استانی رهبر جدیدی برای خود تعیین کند.

مالرونی با اشاره به وضعیت بحرانی گفت: با اینکه حزب دوران دشواری را می گذراند ولی این بحران فرصت مناسب برای ایجاد تغییرات لازم را فراهم کرده است. او در بخشی از سخنانش مدعی شد که خشم و نارضایتی از شیوه کار دولت لیبرال انتاریو، عامل ورود او به عرصه سیاست بود. مالرونی گفت: ما با دولتی سر و کار داریم که به دنبال منافع کوتاه مدت خودش است و نه منافع بلندمدت انتاریویی ها. این رویکرد با دیدگاه من درباره شیوه اداره استان تفاوت اساسی دارد.

مالرونی سال ها در آمریکا زندگی کرده و در دانشگاه های هاروارد و نیویورک تحصیل کرده است. او مدتی نیز در Wall Street کار کرده است. او و همسرش اندرو لافام، سال ها قبل برای بزرگ کردن 4 فرزندشان، از آمریکا به تورنتو نقل مکان کردند.

با اینکه کارولین مالرونی هرگز پست سیاسی نداشته، ولی می گوید که حاصل تجربیات شخصی اش را به حزب خواهد آورد.

انتخاب رهبر جدید حزب محافظه کار انتاریو، 10 مارچ برگزار می شود. افرادی که مایل به نامزد شدن جهت کسب مقام رهبری هستند، تا 16 فوریه مهلت دارند که به مالرونی، فورد و کریستین الیوت ملحق شوند.

انتخابات استان ژوئن 2018 برگزار خواهد شد.

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *