اخباراخبار کانادا

وام دهندگان خصوصی عامل مختل شدن بازار مسکن ونکوور

ونکوور- طی 6 یا 8 ماه گذشته، تعداد foreclosure یا اجرائیه های سند رهنی در بازار مسکن ونکوور، بخصوص ونکوور غربی افزایش یافته است. یکی از دلایل، رکود بازار است. اما عامل دیگر وام دهندگان خصوصی هستند. این ها افراد یا موسسات سرمایه گذاری هستند که وام های مسکن را ارائه می کنند. تعداد آنها در ونکوور طی دو سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. اجرائیه سند رهنی یکی از اصطلاحات حقوقی و به معنی فروش زودهنگام اجباری یک دارایی است. زمانی که وام گیرنده نتواند اقساط را پرداخت کند، وام دهنده می تواند برای تسویه حساب سند رهنی را به اجرا بگذارد.

واقعیت این است که از زمانی که بانک ها قوانین تست استرس را به اجرا گذاشته اند، متقاضیان وام به وام دهندگان خصوصی روی آورده اند. متقاضیان خوداشتغال؛ افراد فاقد امتیاز اعتباری کافی؛ کسانی که با دریافت مورگیج دوم روی خانه شان قصد تسویه بدهی کارت های اعتباری شان را دارند؛ یا بایستی شهریه دانشگاه فرزندشان را بپردازند؛ اتومبیل نو بخرند و غیره به این موسسات مراجعه می کنند. از آنجایی که بسیاری از مردم از وام دهندگان خصوصی استفاده می کنند، برخی کارشناسان معتقدند کانادایی ها بدهکارتر از آنچه توسط موسسات مالی گزارش می شود، هستند.

از آنجایی که وام دهندگان خصوصی با ریسک بیشتری روبرو می باشند، با متوقف شدن پرداخت اقساط وام، سند رهنی را به اجرا می گذارند. یک وام دهنده خصوصی به اندازه بانک صبر و تحمل ندارد. بانک ها ده ها هزار وام مسکن ارائه می کنند، بنابراین حتی اگر در پرداخت اقساط یک وام تاخیر شود، دنیا به آخر نمی رسد. اما برای وام دهندگان خصوصی، حتی یک تاخیر کوچک مشکل ساز می باشد، به همین دلیل برای جبران خسارت سریع، سند رهنی را به اجرا می گذارند.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0