صفحه اصلی / دنیای مد / همسر دیکتاتور کره شمالی، الگوی مد؟!

همسر دیکتاتور کره شمالی، الگوی مد؟!

Behnam Marfou

ری سول-جو، همسر کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی مدتی است که یونیفورم یکنواخت و بی روح را با لباس های مدرن و رنگارنگ جایگزین کرده است. او با این کار تا حدود زیادی استایل همسران شخصیت های سیاسی عالیرتبه و فرماندهان نظامی کشورش را متحول کرده است.

کیم جونگ-اون، مدتی قبل به اتفاق همسرش از یک کارخانه تولید محصولات آرایشی بازدید کرد، تا وجهه خود به عنوان مردی خشن و جنگ طلب را اندکی بهبود بخشد. ری، در سال 1989 در یک خانواده سرشناس به دنیا آمد و در سال 2009 با کیم جونگ-اون ازدواج کرد. او همچنین مادر 3 فرزند می باشد.

اولین حضور رسانه ای همسر رهبر کره شمالی، در سال 2012 و در هنگام شرکت در یک کنسرت موسیقی بود. اما از آن زمان به این سو، هر از چند گاه یک بار، در کنار همسرش در مراسم و مناسبت های رسمی حاضر می شود. ری، که قبل از ازدواج با کیم، به خوانندگی می پرداخت، با انتخاب سبک ظاهر، توجه جهانیان را به سوی خود جلب کرد. این در حالی بود که تا قبل از آن همسران رهبران و مقامات عالیرتبه کره شمالی، در حاشیه قرار داشته و کمتر در محافل رسمی حاضر می شدند.

از سال 2012 به این سو، زنان در کره شمالی چشم های خود را بر روی جهان مد گشودند. از نظر آنها یک الگوی مد جدید متولد شده بود. آنها به سرعت از استایل غربی ری استقبال کردند. در حالی که این استایل تا قبل از آن به عنوان نماد کاپیتالیسم و بورژوازی فاسد تلقی می شد. در حال حاضر، انواع و اقسام پوشاک تقلید شده از کارهای طراحان بزرگ، با مارک های تقلبی در بازارهای کره شمالی به فروش می رسند.

در کشوری که در آن از اینستاگرام و Vogue خبری نیست، ری به الگوی مد هموطنانش تبدیل شد. به لطف او بود که ناگهان دامن های مینی و کفش پاشنه بلند به خیابان های پیونگ یانگ راه یافت. با اینکه کیم جونگ-اون، مردم کشورش را به خرید کالاهای ساخت داخل تشویق می کند، اما او و همسرش سخت به کالاهای لوکس خارجی علاقمند هستند و اتفاقا سلیقه گرانی هم دارند. مارک های محبوب ری، Dior، Tiffany و Movado هستند. گفته می شود که او فرزندانش را با Aptamil  (غذای بچه ساخت آلمان) تغذیه می کرد.

ری، حداقل به دلیل هنجارشکنی در کشورش و گذر از سنت گرایی به مدرنیسم، قابل توجه و حتی تحسین است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *