اخباراخبار کانادا

همزمان با نزدیک شدن به پایان برنامه CERB، ترودو از برنامه های حمایتی جدید خبر داد

به گزارش هافینگتون پست، جاستین ترودو می گوید همزمان با نزدیک شدن به پایان دوره برنامه حمایتی CERB، کمک های دیگری در اختیار مردم کانادا قرار خواهد گرفت.

نخست وزیر ضمن تائید پایان این برنامه گفت هدف ما این است که همه افراد واجد شرایط برنامه CERB تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند.

او گفت دولت یک برنامه حمایتی موازی بیمه بیکاری را برای دوران بی ثباتی اقتصادی معرفی خواهد کرد. برنامه جدید شامل دسترسی به آموزش های لازم و امکان اضافه کاری ضمن دریافت حمایت مالی از دولت است.  همچنین مبلغی برای کسانی که به علت ابتلا به کووید-19 یا مراقبت از فرزندان و یا والدین قادر به کار نبوده و تحت پوشش کارفرما قرار ندارند در نظر گرفته شده است. ترودو گفت: ما در نهایت به دنبال پوشش تک تک افراد جویای کار با یک سیستم بیمه بهتر و به روز تر هستیم. و قطعا با توجه به شرایط سختی که در آن قرار داریم، مبلغ بیمه بیکاری افزایش نخواهد یافت. ترودو قول داد تا پیش از پایان ماه آگوست، جزئیات بیشتری از برنامه های حمایتی جدید دولت را در اختیار مردم قرار دهد.

ترودو در حالی این خبر را اعلام کرد که روز قبل برای ارائه توضیحات درباره مناقشه ای که بر سر موسسه WE به راه افتاده و دولت او را طی ماه اخیر به چالش کشیده است در مجلس عوام حضور یافت.

طبق نظرسنجی ها این مناقشه محبوبیت چشمگیری را که دولت لیبرال در دوران پاندمی کسب کرد، کاهش داده است.

 

 

تقاضای بیمه بیکاری با آغاز پاندمی در اواسط ماه مارچ با سرازیر شدن حدود یک میلیون درخواست به سیستم اداره کار، به طور بی سابقه ای افزایش یافت. 

برنامه CERB نیز فورا برای کمک به افرادی که بر اثر پاندمی شغل خود را از دست داده و یا ساعت کاری آنها کم شده بود، راه اندازی شد. درآمد ماهانه متقاضیان این برنامه نباید از 1000 دلار بیشتر باشد.

قرار است این برنامه 26 سپتامبر، با انجام آخرین پرداخت، پایان یابد. 

البته احزاب مخالف دولت شرایط لازم برای برخورداری از کمک مالی CERB را مورد انتقاد قرار داده و معتقدند این شرایط افراد را به خودداری از بازگشت به کار ترغیب می کند.

اندرو شیر ماه گذشته در این باره گفت: مردم دوست دارند کار کنند اما قطعا از عدم امنیت مالی خود نگران هستند. او پیشنهاد داد دولت از کسانی که به کار خود بازمی گردند نیز حمایت کند تا کسب و کارهای محلی نیروی کار خود را از دست ندهند. 

از دیگر انتقادهای وارد به این برنامه، عدم برخورداری کسانی بود که پیش از پاندمی از دولت کمک های اجتماعی دریافت می کردند. بر این اساس ناتوانان جسمی و ذهنی واجد شرایط دریافت CERB شمرده نمی شوند.

تا 26 جولای، بیش از 62.75 میلیارد دلار تحت برنامه CERB به 8.46 متقاضی پرداخت شد.

پس از تمدید برنامه از 16 هفته به 24 هفته، اتاوا اعلام کرد این برنامه به هیچ وجه در فصل پاییز ادامه پیدا نخواهد کرد.

بیل مورنو وزیر اقتصاد اوایل ماه جاری گفت تمرکز دولت بر توسعه کمک مالی به پرداخت دستمزدها برای ایجاد انگیزه کار در مردم همزمان با پیشرفت روند بازگشایی اقتصادی کشور  است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید