مقالاتمقالات اجتماعی

هفت نگرش مهاجران کارآفرین موفق

هیمانشو نارنج- کارآفرین، مربی و کارشناس کار و بارها، و نویسنده

کوچ کردن به کشوری نوین و آغاز یک زندگی نوین، آسان نیست. انتخاب راه کارآفرین بودن هم، آن را آسان تر نمی کند. زیرا چنین انتخابی می تواند، چالش برانگیز باشد. کمااینکه هنوز درست به خاطر دارم که انگار همین دیروز بود، که کار و بار خودم را با سختی های فراوان راه انداختم. زیرا اقدامی مشکل بود. کمااینکه سال ها برای روی پا ماندن آن دست و پای بسیار زیادی زدم. در حالی که نمی دانستم، باید چه کار کنم. بنابراین همواره در جستجوی پاسخ بودم. البته راه های گوناگون را امتحان می کردم. اما نمی دانستم، باید چه کار کنم تا موفق شوم.

 

به مرور زمان با مربیان و برخی افراد مناسب دیگر آشنا شدم، که دیدگاه ها و توصیه های خوبی را با من در میان گذاشتند. توصیه هایd که به من کمک کردند، نگرش های درست و مناسبی بیابم. نگرش هایی که سرانجام دست و پا زدن های مرا تبدیل به نوعی از زندگی کرد، که تنها می توانستم در رویاهایم آن را به تصویر بکشم. همچنین دریافتم همه مهاجران کارآفرین موفق همین نگرش ها را دارند. یعنی هفت مورد دیدگاهی که به آنها اشاره خواهم کرد، وجه تمایز آنها با سایر مهاجران هستند.

 

 • اصلاح و پیشرفت مستمر

 

وقتی کسی به کشوری نوین کوچ می کند، در واقع باید زندگی دیگری را از صفر بسازد. بنابراین ضرورت دارد هر روز از خانه بیرون برود، با مردمی جدید آشنا شود، و چیزهای تازه یاد بگیرد. به عبارت دیگر باید در تک تک روزها نگرش آموختن و اصلاح و پیشرفت را پیشه کند. آن دسته از کارآفرین های مهاجر که چنین نگرشی دارند، تاثیرگذاری شان از همه بیشتر است.

 

 

 

 • افزایش ارزش ها

 

چنین افزایشی در تک تک تعاملات ضرورت دارد. کمااینکه اگر قرار است انسان با فردی تازه آشنا شود، باید در وهله نخست یعنی پیش از آن که از وی انتظاری داشته باشد، به ارزش او بیفزاید. به طریق مشابه اگر می خواهد کار و بار تازه ای راه بیندازد، باید ابتدا ارزش آن را زیاد کند، و در ادامه انتظار بهره وری از آن را داشته باشد.

 

 • حل مشکلات

 

کارآفرین باید حلال مشکلات هم باشد. البته این نگرش خاص مهاجران نیست. بلکه به همه کسانی پیوند پیدا می کند، که در پی کارآفرینی هستند. زیرا همه این افراد باید مشکلات حل نشده در بازار کار را حل کنند. مثلا اینکه مردم برای چه اموری دست و پا می زنند؟ یا اینکه در کجا به کمک نیاز دارند؟ زیرا مردم همواره آماده اند برای از بین بردن مشکلی که دارند، پول بدهند. و این همان چیزیست، که یک کارآفرین موفق می تواند انجام بدهد. یعنی برای مشکلات راه حل پیدا کند، و یا راه حل بهتری ارائه بدهد.

 

 • کاردانی

 

مهاجران کارآفرین موفق این توانایی را دارند، که برای مشکلات سنتی راه حل های نوآورانه بیابند. کمااینکه بسیاری از آنها با چالش منابع مالی محدود روبرو هستند، و باید برای غلبه بر این چالش راهی پیدا کنند. ضرورت دارد چنین افرادی کاردان باشند، و از تفکر کلیشه ای فاصله بگیرند.

 

 • تلقی کردن سختی های شدید به عنوان مزیت

 

من بارها متوجه این مساله شده ام، که مهاجران کارآفرین موفق سختی های شدید را چالش تلقی نمی کنند. بلکه آنها را مزیت هایی می دانند، که به ایشان توان، انرژی و قابلیت انعطاف می دهد. به عبارت دیگر به آنها خوراک کافی روحی می رساند تا از لاک خود بیرون بزنند، و زندگی شان را به سطحی بالاتر ارتقاء دهند.

 

 • ایجاد روابط معنی دار

 

این گام یکی دیگر از مواردی است، که سبب تغییر بازی می شود. زیرا مهاجران کارآفرین موفق از این توانایی برخوردارند، که روابط معنی دار به وجود بیاورند. البته این کار را با اندیشیدن آگاهانه در مورد این اقدام انجام نمی دهند. بلکه ایجاد اینگونه روابط بخشی از شخصیت شان است.

 

 • اعتماد به نفس استوار و غیرقابل خدشه

 

مهاجران کارآفرین موفق به توانایی خود برای رسیدن به هدف ایمان دارند. زیرا می خواهند چنان اعتماد به نفس استوار و غیرقابل خدشه ای داشته باشند، که بتوانند رویاهای خود را در سر بپرورانند، اهداف بزرگ در نظر بگیرند، و در بستر توانایی هایشان باور به خویش را پرورش دهند. زیرا چنین باوری آنها را به سوی نهایت توانایی های بالقوه شان سوق می دهد.

به باور من هر مهاجری که این هفت نگرش را دارد و یا اینکه می تواند بگونه ای خودآگاه تمرین کند تا آنها را در درون خویش نهادینه نماید، این توانایی را هم دارد که در کانادا کار و باری موفق به وجود بیاورد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 • 5
 • 0
 • 7
 • 0
 • 21
 • 0
 • 9
 • 0