علم و دانش

هشدار: چهل میلیون دیابتی تا سال دو هزار و سی با کمبود انسولین روبرو خواهند شد

برطبق نتیجه به دست آمده از مطالعات اخیر و با توجه به افزایش شمار مبتلایان به دیابت، دسترسی به انسولین مورد نیاز برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد، دشوارتر خواهد شد.

طبق گزارشی که چهارشنبه گذشته در نشریه Lancet Diabetes and Endocrinology منتشر شد، تا سال 2030، حدود 79 میلیون فرد بزرگسال مبتلا به دیابت نوع 2 برای کنترل بیماری خود به انسولین نیاز خواهند داشت و اگر عرضه به سطح فعلی ادامه داشته باشد، تنها نیمی از آنها قادر به تامین انسولین مورد نیازشان خواهند بود.

دکتر سانجی باسو، استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد آمریکا، هشدار می دهد که وضعیت دسترسی به انسولین بایستی در آفریقا و آسیا بهبود یابد. دکتر باسو گفت: <علیرغم تعهد سازمان ملل متحد به درمان بیماری های غیر مسری و تضمین دسترسی به داروی دیابت، انسولین در بسیاری از بخش های جهان نایاب و دسترسی به آن دشوار می باشد.

انسولین برای درمان مبتلایان به دیابت نوع 1 و برخی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مورد نیاز است. دیابت نوع 2  به فاکتورهایی مانند سبک زندگی، چاقی، رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک مرتبط است.

 

 

Behnam Marfou

 

به پیش بینی دکتر سانجی باسو و همکارانش، تعداد بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 از 406 میلیون نفر در سال 2018 به 511 میلیون نفر در سال 2030 افزایش خواهد یافت. باسو گفت: <تعداد بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 در طول 12 سال آینده به علت افزایش سن، شهرنشینی و تغییرات مرتبط با رژیم غذایی و فعالیت بدنی، افزایش خواهد یافت.>

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!