اخباراخبار کانادا

هشدار پزشکان در مورد پیامدهای جدی سزارین برای مادران بالای سی و پنج سال

فرانسه- بر اساس نتایج به دست آمده از طرح پژوهشی جدید، زنانی که به روش سزارین فرزندشان را به دنیا می آورند، دو برابر بیشتر از همتایان خود که به صورت طبیعی وضع حمل می کنند دچار عوارض جدی سلامتی می شوند.
محققان فرانسوی می گویند، ریسک دچار شدن با مشکلات جدی کوتاه مدت، از جمله خونریزی یا لخته شدن خون در ریه نزد مادران 35 ساله و بالاتری که عمل سزارین را انجام می دهند تقریبا سه برابر بیشتر می باشد. دکتر کاترین ترو، از پژوهشگران ارشد انستیتوی ملی بهداشت فرانسه و یکی از تهیه کنندگان گزارش پژوهشی مورد اشاره می گوید: مادران باید از این مساله آگاه باشند. البته منظور این نیست که باید از عمل سزارین پرهیز کنید، زیرا در برخی از موارد این عمل برای نجات جان مادر و نوزاد ضروری است. اما بایستی پذیرفت که سزارین به اندازه زایمان طبیعی بی خطر نیست.
نتیجه بررسی ها در نشریه انجمن پزشکی کانادا منتشر شده است. پژوهشگران سوابق 1 هزار و 444 زن باردار فرانسوی را که پس از زایمان دچار عوارض جدی شدند را با سوابق 3 هزار و 464 زن که زایمان شان بدون مشکل انجام شد، مقایسه کردند. نرخ زایمان به روش سزارین نزد گروه نخست 36 درصد و نزد گروه دوم 18.2 درصد بود.
در کانادا نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته، نرخ سزارین در حال افزایش می باشد. در سال 2016 و 2017، حدود 28.2 درصد از کل زایمان ها در بیمارستان های کانادا به روش سزارین بودند. یکی از دلایل افزایش شمار سزارین ها، تمایل زنان باردار به انجام آن بدون وجود دلیل پزشکی می باشد. اغلب این زنان، از زایمان طبیعی وحشت داشته و به همین دلیل سزارین را روش بی دردسرتری می دانند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان