اخباراخبار کانادا

هشدار دولت کانادا در مورد ریسک ابتلا به بیماری ریوی با مصرف سیگار الکترونیکی

اتاوا- در پی مرگ 5 نفر در آمریکا به دلیل عوارض ناشی از استفاده از سیگار الکترونیکی یا به اصطلاح ویپینگ، وزارت بهداشت و درمان کانادا به عموم مردم درباره خطر ابتلا به بیماری های ریوی هشدار داد. 

مقامات بهداشتی به استفاده کنندگان از این سیگارها توصیه کرده اند که علائم بیماری از جمله سرفه، نفس تنگی و درد قفسه سینه، حالت تهوع و استفراغ و اسهال را زیر نظر بگیرند. 

جدیدترین مورد مرگ ناشی از ویپینگ در اورگان رخ داد. قربانی اخیرا از یک وسیله ویپینگ حاوی ماری جوانا که از یکی از فروشگاه های اورگان خریداری شده بود، استفاده نموده بود. علائم بیماری نزد این فرد مشابه 215 مورد ثبت شده در 25 ایالت آمریکا اعلام شد. با اینکه تا به این لحظه هیچ مورد ابتلا به بیماری ریوی ناشی از سیگار الکترونیکی در کانادا گزارش نشده است، اما مقامات و پزشکان در مورد خطرات مصرف آن هشدار داده اند. 

مقامات بهداشتی آمریکا نیز به مردم آن کشور توصیه کرده اند که دستگاه ها و محصولات ویپینگ را از خیابان و منابع ناشناس و گمنام خریداری نکنند. مسوولین بهداشتی آمریکا در سیگارهای استفاده شده از سوی قربانیان، یک نوع ماده شیمایی یکسان که روغن استخراج شده از ویتامین E بوده و vitamin E acetate نام دارد را مشاهده کردند. هر چند که این ماده به عنوان یک مکمل غذایی مفید و همچنین داروی موضعی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. 

از ویپورایزر برای گرم کردن مایع حاوی THC (ماده روانگردان موجود در ماری جوانا) یا نیکوتین استفاده می شود. از دسامبر سال جاری، روغن ماری جوانا برای استفاده در سیگارهای الکترونیکی وارد بازار کانادا خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0