املاک و مسکنمقالات
موضوعات داغ

هشت ماه بدون افزایش بهای متوسط خانه در کانادا

گزارش مشترک شاخص بهای خانه شرکت ترنت (ارائه دهنده اختصاصی پژوهش و ثبت ملک واملاک آن-لاین) و بانک مرکزی کانادا که در چهاردهم ماه مه منتشر شد، نشان می دهد که در آوریل نیز بهای متوسط خانه (و نه دیگر انواع مسکن) تغییر نکرد. مساله ای که به نوبه خود سبب شد، این قیمت هشت ماه پیاپی بدون افزایش باقی بماند.

مارک پینسونو اقتصاددان ارشد بانک مورد اشاره در این باره می گوید: در خلال 21 سال اخیر این دومین بار است، که شاهد چنین روندی می باشیم. زیرا شاخص ماه آوریل سال 2009 یعنی هنگامه رکود مالی جهانگیر نیز، همینگونه بود.

براساس گزارش مورد اشاره در شش از یازده کلانشهر کشور که مورد بررسی قرارگرفتند، بهای خانه کاهش داشت. این میزان در وینی پگ بیش از سایر شهرها بود. کمااینکه سر به 2 درصد زد.

شایان ذکر است، که بازار داغ مسکن کانادا از اوایل سال گذشته رو به سردی گذاشت. چراکه قوانین اخذ وام مسکن سفت و سخت تر شد. همچنین بانک مرکزی از ماه ژوئیه 2017 به این سو پنج بار بهره این وام را افزایش داد. این موارد توان پرداخت بهای مربوطه از سوی خریداران بالقوه را مهار کردند.

 

 

از دیگر سو در شاخص سال به سال افزایش متوسط 1.2 درصدی وجود داشت. میزان چنین افزایشی برای اتاوا و تورنتو به ترتیب 6.2 و 3.3  درصد بود. در مقابل این شاخص برای چهار منطقه روندی رو به کاهش داشت. این کاهش در کلگری بیش از سایر شهرها بود. کمااینکه سر به 3.1 درصد زد. ونکوور نیز با کاهش 2.8 درصدی در رتبه دوم قرار گرفت.

 

سوال هفته:

 

سرمایه گذاری در بخش مسکن چقدر سودآور است و چگونه از منافع آن مطمئن شویم؟

 

انتخاب درست ملک در زمانی که هدف صد درصد سرمایه گذاری و سودآوری است مهم ترین نقش اساسی را در زمان خرید ایفا می کند. بهترین دلیل آن را می توانم با یک نمونه به طور کامل توضیح دهم.

در هفته گذشته ملکی در منطقه ریچموندهیل فروخته شد که مبلغ آن $719,000 بود و در صورتی که بتوانید مشابه این ملک را با 20% پیش پرداخت خریداری نمایید، مبلغ مورگیج شما حدود 2500$ خواهد بود، در حالی که اجاره به دست آمده از بیسمنت معادل 1500$ و طبقه بالا حدود 2000$ خواهد بود. پس بنابراین حدود 1000$ درآمد مازاد از دریافت اجاره خواهید داشت که 300$ آن بابت مالیات شهرداری ماهانه پرداخت خواهید نمود. ضمن این که از محل پرداختی مورگیج هم هر ماه حدود 800$ از اصل وام پرداخت می نمایید.

پس با یک جمع بندی ساده خواهید دید، در صورتی که حتی رشد ملک را در نظر بگیریم درآمدی حدود $80,000 در سال خواهیم داشت.

در صورت داشتن هرگونه سوال با من علیرضا صدیقی تماس حاصل فرمایید:
416-939-4646

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *